Kuczyński: Polska klątwa na Wall Street

Premier Mateusz Morawiecki otwierając czwartkową sesję na nowojorskiej giełdzie pewnie nie wiedział, że będzie ona najgorsza pod względem spadków od czerwca. Dow Jones Industrial spadł o 0,75 proc., zaś S&P500 o 0,82 proc. Najmocniejsza przecena dotyczyła jednak spółek technologicznych notowanych na giełdzie Nasdaq.

Czy to właśnie ta branża będzie głównym poszkodowanym wojen handlowych? Z czego wynika giełdowa słabość technologicznych biznesów? M.in. na ten temat rozmawiamy z Piotrem Kuczyńskim, głównym analitykiem Domu Inwestycyjnego Xelion w podsumowaniu tygodnia na rynkach.

Paweł Sołtys

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 14 silvio_gesell

Jeśli spada bez racjonalnego powodu to jest to po prostu bessa.

! Odpowiedz
1 20 schwarzer_hund

Bessa jest cały czas, tyle tylko, że perfumowana przez bańki giełdowe i inne pseudo-unicorny i blue chipy i ich fałszywe obroty toksycznymi derywatami, których nikt absolutnie nie kontroluje. Obecnie każda giełda to kasyno.

! Odpowiedz
19 13 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 61 pis_po_jedno_zlo

Wałęsa mówił o Japonii - potężny kryzys, z którego nie wyszli do dziś. Tusk mówił o Irlandii - potężny kryzys gospodarczy w 2008r. Kaczyński mówił o Turcji - obecnie początek potężnego kryzysu, którego nie odrobią przez 10 lat. Morawiecki z wizytą na Wall Street - czyżby początek największej bessy w historii? :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil