REKLAMA

Korwin-Mikke ukarany za "hajlowanie" w PE i nazwanie uchodźców śmieciami

2015-10-26 18:22
publikacja
2015-10-26 18:22

Prezes partii KORWiN, europoseł Janusz Korwin-Mikke, został ukarany przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego za zakłócenie przebiegu sesji PE, m.in. przez wznoszenie ręki w hitlerowskim geście. Polak został wykluczony z prac PE na 10 dni, straci też 10 diet.

fot. Krystian Maj / / FORUM

O swojej decyzji szef PE Martin Schulz poinformował podczas rozpoczęcia obrad europarlamentu w poniedziałek wieczorem w Strasburgu. Poza Korwin-Mikkem taką samą karę otrzymał również włoski eurodeputowany z eurosceptycznej frakcji Europa Narodów i Wolności Gianluca Buonanno.

W lipcu po przyjęciu rezolucji ws. jednego biletu na różne środki transportu w całej UE Korwin-Mikke zareagował wzniesieniem ręki w hitlerowskim geście pozdrowienia i słowami: "Ein Reich-ein Volk-ein Ticket" (Jedna Rzeszajeden naródjeden bilet). W ten sposób eurodeputowany wyraził odmienne zdanie na temat biletu, który ma ułatwić podróż z jednego do drugiego kraju unijnego. Odwołał się do hitlerowskiego hasła: "Jeden naród-jedna Rzesza-jeden wódz". Jak się wyraził, Parlament Europejski ma bronić różnorodności, a za każdym razem, kiedy jest głosowanie, dotyczy ono unifikacji.

Ponadto we wrześniu, wypowiadając się o na temat kryzysu migracyjnego, Korwin-Mikke powiedział, że uchodźcy zmierzający do Europy liczą tak naprawdę na zasiłki, które należałoby zlikwidować. "To absurdalna polityka, która powoduje zalew Europy śmieciem ludzkim" - oświadczył.(PAP)

stk/ fit/ kar/ malk/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~Mojpodpis
O nie "biednych uchodźców" nazwano po imieniu
~Tt
Mam nadzieje, ze Schultza dojdzie sprawiedliwosc.
~cara
Ten koleś nigdy nie odpuści. Nawet bez względu na to, ile razy by przegrał w wyborach
http://www.parlamentarny.pl/ludzie/korwin-komentuje-porazke,1756.html
~nowy
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Alex
To może ja Ci odpowiem. Twoja ortografia, stylistyka i interpunkcja jest na poziomie nieszczególnie rozgarniętego dziesięciolatka. Merytorycznie: mam polskich znajomych i ludzi z rodziny w kilku krajach Europy, mieszkają tam od lat, więc w ich środowisku wiedzą, że mają do czynienia z Polakami. Większość normalnie sobie radzi i nie To może ja Ci odpowiem. Twoja ortografia, stylistyka i interpunkcja jest na poziomie nieszczególnie rozgarniętego dziesięciolatka. Merytorycznie: mam polskich znajomych i ludzi z rodziny w kilku krajach Europy, mieszkają tam od lat, więc w ich środowisku wiedzą, że mają do czynienia z Polakami. Większość normalnie sobie radzi i nie odczuwa, by była traktowana z pogardą i nienawiścią z racji polskiego pochodzenia. Po prostu takim ludziom jak Ty się wydaje, że jesteśmy pępkiem świata a obcokrajowcy są święcie przekonani, że wszystko co złe w ich życiu spowodowali Polacy. Tymczasem większość obcokrajowców żyje swoim życiem, wolnym od tego rodzaju prostackich uprzedzeń i uogólnień, jakie Ty próbujesz im swoim nędznym hejtem imputować.
~piter
To się zmieniło. kiedyś może tak było.
~Krzysztof
zwyczajna (i oczywista) prawde powiedzial, i tyle w temacie.
~StanRS
Jestem niechętny waszemu idolowi, ale w tym przypadku Korwin miał rację mówiąc o "imigrantach". Cenzura w Związku Socjalistycznych Republik Europejskich, jak i na tym portaliku jest coraz większa.
~Biedak
Ludziom oczy się otworzą dopiero wtedy jak Korwinowi się zamkną... to jest kultowa postać ale po śmierci będzie LEGENDĄ!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki