REKLAMA

Klienci banków złożyli ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe

2020-06-29 13:02
publikacja
2020-06-29 13:02
fot. Grabowski Foto / Shutterstock

Klienci banków złożyli do tej pory ponad 1 mln wniosków o pozaustawowe wakacje kredytowe. Termin składania tych wniosków zostaje przedłużony do końca września - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Związku Banku Polskich.

"Poprosiliśmy KNF, by dokonał notyfikacji do Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego przesunięcia daty możliwości wnioskowania z 30 czerwca na 30 września, co jest spójne z decyzją podjętą przez urząd, który również przedłużył zastosowanie tych wytycznych (...) - powiedział wiceprezes ZBP Tadeusz Białek.

"Jeśli klient miał moratorium na 3 miesiące i teraz na początku lipca chciałby je przedłużyć o kolejne 3 miesiące, to musi złożyć ponownie wniosek. Trzeba pamiętać, że maksymalny termin odroczenia spłaty rat to okres 6 miesięcy. Jeśli ktoś już wykorzystał te 6 miesięcy, to nie ma już uprawnienia w ramach moratorium pozaustawowego" - dodał.

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz podał, że klienci banków złożyli do tej pory ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe.

Pod koniec maja Pietraszkiewicz informował, że klienci indywidulani banków złożyli ponad 855 tys. wniosków o wakacje kredytowe. Do banków wpłynęło wówczas też około 109 tys. takich wniosków od firm.

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki