REKLAMA

KNF nałożyła 10 mln zł kary na Noble Funds TFI

2021-04-27 15:52
publikacja
2021-04-27 15:52
fot. Marcin Smolinski / Shutterstock

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Noble Funds TFI dwie kary w łącznej wysokości 10 mln zł m.in. za nierzetelne zarządzanie przez towarzystwo funduszami inwestycyjnymi oraz nieprawidłowości przy wycenie aktywów funduszy - podała KNF. Kary związane są z funduszami easyDebt, Debito i Open Finance Wierzytelności Detalicznych.

Pierwsza kara, w wysokości 5 mln zł, dotyczy nieprawidłowego wykonywania nadzoru nad podmiotem, któremu TFI powierzyło zarządzanie portfelem funduszy inwestycyjnych oraz zarządzania przez Towarzystwo funduszami w sposób "nierzetelny i nieprofesjonalny".

Druga kara, również w wysokości 5 mln zł, została nałożona m.in. za naruszenie postanowień statutów funduszy w zakresie wyceny ich aktywów.

Według KNF, przepisy zostały naruszone zarówno przez Noble Funds TFI, jak i Open Finance TFI, które zostało przejęte przez Noble w 2016 roku. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
nflowenol
To upolitycznianie wszystkiego jest śmieszne. Tutaj mamy do czynienia z oszustwem i tyle. A liczenie w takich sytuacjach na KNF to dziecinada, bo nawet SEC w USA nie daje sobie rady z podobnymi biznesmenami.
karol82
Czy Pan Leszek nie potrafi robić interesów bez robienia "wałków"? Przecież ten facet jest już chyba w każdym, będącym pod lupą bankowym biznesie. Franki, Idea, getback, ile można tolerować tego "Pana"? I jeszcze Giertych z Ligi Polskich Rodzin jako obrońca. Parodia.
aod
Robienie "wałków" to jest model biznesowy Leszka C.
adam1ad
A gdzie jest "orzeł uczciwości" poprzedni prezesik knf?
aod odpowiada adam1ad
Skoro jesteś takim miłośnikiem Leszka C. to proponuję żebyś odkupił obligacje GetBacku po cenie nominalnej od ich obecnych właścicieli.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki