Już można ubezpieczyć się od zamachu

Ubezpieczyciele szybciej niż touroperatorzy reagują na większe zagrożenie dla turystów. W polisach oferują już klauzule dotyczące aktów terroru.

Już można ubezpieczyć się od zamachu
Już można ubezpieczyć się od zamachu (fot. CHRISTIAN HARTMANN / Reuters)

Taka opcja istnieje już m. in. w PZU, Unice, Europie, Warcie i w firmie Axa. Różny jest jednak zakres tych ubezpieczeń - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

W PZU odpowiedzialność ubezpieczyciela zależy od poziomu zagrożenia w państwie, do którego udaje się podróżny oraz od tego czy wobec danego kraju obowiązują ostrzeżenia MSZ.

Wymagane jest opłacenie dodatkowej składki. Dotyczy to wyjazdów do krajów znajdujących się w rejonie zagrożonym terroryzmem, działaniami wojennymi lub stanem wyjątkowym.

2016 trudnym rokiem dla biur podróży przez terroryzm

Sprzedaż wycieczek na 2016 r. pogorszyła się m.in. po zeszłorocznej katastrofie rosyjskiego samolotu na Synaju i zamachach w Paryżu. Jeśli nie ma dobrej przedsprzedaży, touroperatorzy zmniejszają ofertę - mówi prezes biura TUI Poland, Marek Andryszak.

Zdaniem ekspertów, na których powołuje się "Puls Biznesu", zainteresowanie niektórymi kierunkami, jak Tunezją, Egiptem czy Turcją, spada na rzecz Grecji, Włoch czy Hiszpanii. "Ruch turystyczny przesuwa się ze wschodniej do zachodniej części Basenu Morza Śródziemnego" - ocenia prezes Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelDATA Andrzej Betlej. Z niższymi zyskami w 2016 r. muszą liczyć się zarówno biura z szeroką ofertą, jak i te wchodzące na nowe rynki, "które dotychczas opierały ofertę na zniszczonych przez terrorystów kierunkach" - pisze "Puls Biznesu".

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 ~Eltor

Fajne. Terroryzm -> nowe ubezpieczena -> wyższe składki -> wyższy obrót firmy ubezpieczeniowej -> większe PKB.
Profit! :)

! Odpowiedz
0 2 ~SDSD

ŻYD BĘDZIE UBEZPIECZAŁ TERRORYSTE ŻE JAK SIĘ WYSADZI TO RODZINA DOSTANIE KASE

! Odpowiedz
1 2 ~Walsie

Ile wypłacą poszkodowanemu, gdy ten zostanie zdekapitowany?

! Odpowiedz
0 1 ~Miki

Rodzina dostanie odszkodowanie wprost proporcjonalnie do ubytku ciała. Czyli jakieś 5% sumy ubezpieczenia :-)

! Odpowiedz
0 2 ~plebs

żydy będą naganiać muslimów żeby goje im płacili za ubezpieczenia. jude profit

! Odpowiedz
1 1 ~Miki

Ubezpieczą od wszystkiego. Gorzej z wypłatą należnego ubezpieczenia, wtedy zaczynają się problemy. Największe dziady to Link4. Oszuści i złodzieje. Zaniżanie odszkodowania to ich codzienność. Powinno mieć to wypisane jako swoje motto:
Link4 - ZANIŻAMY WYPŁACANE ODSZKODOWANIA.

! Odpowiedz
0 2 ~esh

AXA - mi ucięli 20% chociaż to ja byłem OFIARĄ zdarzenia. kradną bo im Państwo pozwala! AXA nie jest lepsza! bo to inwestorzy zza granicy, ich jedno euro to nasze 400 złotych i odwrotnie nasze 100złotych to ich 25centów, rozumiecie naczym zarabiaja Bankierzy i inwestorzy, a no tak FTimmerma ,co nas karać chce, kupił za 100 euro(400pln) sobie jakieś produkty i podniósł cene o 20%, teraz polaków nie stać to trzeba im pożyczyć, czyli znowu 100eur(400pln) pakuje do banku na pożyczki, ale to mało wcześniej trzeba było dac 200eur(800pln) rządowi który się na to zgodzi. my zarabiamy w złotówkach i nigdy nie przebijemy zagranicznych inwestorów, jedyna nasza szansa to spieniężyć majątek i iść tam gdzie waluta jest tańsza od naszej. wtedy rządzący się ogarną i cała reszta też. TERAZ DO MBANKU SIĘ PRZYSSALI PIJAWKO PASOŻYTY, JAK TAM? rowerzysci płacą już OC+AC+NWW ;-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~wielbiciel_Petru

Czy Mateusz Kijowski ubezpieczył się od konsekwencji niepłacenia alimentów ? :) Czy spłacą za niego feministki z Niezależne, he, he

! Odpowiedz
0 5 ~hahaha

a od naiwności i głupoty można isę ubezpieczyć?

! Odpowiedz
0 5 ~PLanktON

Czy jest ubezpieczenie od głupoty? Wtedy TU poszłyby z torbami w tydzień...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne