Inwestorze, wypełnij ankietę. Trwa Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2020

2020-07-29 08:52
publikacja
2020-07-29 08:52
fot. SII /

Ruszyła tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Bankier.pl jest partnerem medialnym badania.

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest badaniem, którego celem jest stworzenie profilu polskiego inwestora indywidualnego, a także poznanie jego sposobu działania na rynku. W tym roku polscy inwestorzy już po raz osiemnasty są pytani o to, jak inwestują, skąd czerpią wiedzę, jak mocno angażują się w życie spółek ze swojego portfela itp. Przekazane opinie i uwagi służą następnie instytucjom rynkowym w ich działaniach.

Wypełnienie tegorocznej ankiety nie zajmie więcej niż 10-15 minut. Ankieta jest całkowicie anonimowa, wszystkie zebrane informacje będą poufne i przedstawione jedynie w zbiorczych zestawieniach statystycznych.

Wśród osób, które zdecydują się pozostawić swój adres e-mail, zostaną rozlosowane nagrody: iPad (2 szt.) oraz książki o tematyce giełdowej (50 szt.).

Przejdź do badania 

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2020 r. trwa do 31 października 2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone jesienią podczas specjalnej konferencji prasowej.

Wyniki OBI 2019 r. dostępne są w tym artykule. Z dumą przypominamy, że Bankier.pl został po raz kolejny uznany za najważniejsze źródło informacji w kategorii „serwisy internetowe”.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu!

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
drewnoprodukt
Szanowna redakcjo, szanowna giełdo, szanowni inwestorzy, jak można nazywać inwestorami grających na spadki- kłóci się to z moją logiką, ale może ja jestem jakiś zacofany.
znawca_wszystkiego
Z początku nie wiedziałem, o co chodzi z poprzednimi komentarzami. Ale olśniło mnie, że w rozumieniu ogółu Inwestor to jest ktoś kto gra na giełdzie. Buhahaha. Podstawowy błąd. Inwestor to ktoś kto inwestuje pieniądze w jakiś biznes, ci tzw Inwestorzy giełdowi to żadni inwestorzy tylko hazardziści. Ale nawet Panstwo Z początku nie wiedziałem, o co chodzi z poprzednimi komentarzami. Ale olśniło mnie, że w rozumieniu ogółu Inwestor to jest ktoś kto gra na giełdzie. Buhahaha. Podstawowy błąd. Inwestor to ktoś kto inwestuje pieniądze w jakiś biznes, ci tzw Inwestorzy giełdowi to żadni inwestorzy tylko hazardziści. Ale nawet Panstwo chętnie ich nazywa inwestorami, bo tak lepiej brzmi i chętniej oddają swoją kasę. A jak już stracą to wolą myśleć że "biznes im nie wypalił" niż że wtopili całą kasę na hazardzie. Giełda niczym nie różni się od kasyna, wyscigow koni, psów, obstawiania meczy. Tu też stawia się na czarne albo czerwone nie mając na to najmniejszego wpływu.
tomitomi
....a , dlaczego czas z GPW jest opóźniony o 2 sekundy względem czasu z internetu ????
sprawdźcie to ! - jak robią z ludzi .........użyteczny nawóz !
mirekfranek
"Przekazane opinie i uwagi służą następnie instytucjom rynkowym w ich działaniach"
aby mogły lepiej doić drobnych inwestorów.
A może zabronić operacji milisekundowych, rozliczeń do tysięcznych części złotówki a może zapewnić równy dostęp do takich samych łączy i pełnych informacji, a nie żeby
"Przekazane opinie i uwagi służą następnie instytucjom rynkowym w ich działaniach"
aby mogły lepiej doić drobnych inwestorów.
A może zabronić operacji milisekundowych, rozliczeń do tysięcznych części złotówki a może zapewnić równy dostęp do takich samych łączy i pełnych informacji, a nie żeby pełen dostęp kosztował 20 tys. i więcej miesięcznie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki