REKLAMA

Ile zarabiają policjanci

2019-06-17 07:10, akt.2019-06-17 12:45
publikacja
2019-06-17 07:10
aktualizacja
2019-06-17 12:45
Ile zarabiają policjanci
Ile zarabiają policjanci
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Stabilne zatrudnienie przez co najmniej 25 lat, wcześniejsze nabycie praw emerytalnych, rozwój zawodowy i bogaty pakiet socjalny – tym zachęca do pracy policja. Na chętnych czeka ponad trzy tysiące wakatów.

Pod koniec stycznia 2019 r. podpisano rozporządzenie, które zwiększyło mnożnik kwoty bazowej określający przeciętne uposażenie funkcjonariuszy o 0,43. Zgodnie z porozumieniem podwyżki wyniosły średnio 655 zł brutto na każdy etat, a mnożnik ostatecznie wynosi 3,71 - wyższy jest tylko w Służbie Ochrony Państwa, gdzie wynosi 4,42. Zarobki w policji:

Według stanu na czerwiec 2018 roku na etacie w policji pracowało blisko 97 tys. funkcjonariuszy, a wakatów było ponad 3 tysiące. Mimo wprowadzonych przez MSWiA w grudniu ubiegłego roku podwyżek, liczba wolnych stanowisk pracy nie zmieniła się. Obecnie policja zachęca do podjęcia zatrudnienia i wymienia następujące korzyści:

  • stabilną pracę, co najmniej 25 lat służby w policji,
  • wcześniejsze nabycie praw emerytalnych (25 lat służby w policji i 55 lat życia),
  • wynagrodzenie dostosowane do posiadanego doświadczenia zawodowego policjanta,
  • rozwój zawodowy, w tym obszerny pakiet szkoleń specjalistycznych,
  • szeroki pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wczasów, dofinansowanie do zakupu mieszkania, zwrot kosztów dojazdu.

"Wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatków służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi" czytamy na stronie internetowej Policji. 

Zarobki policjantów

Lp.

Stanowisko służbowe

Uposażenie netto

1.

Komendant Główny Policji

15 304 zł

2.

Zastępca Komendanta Głównego Policji

13 488 zł

3.

Komendant wojewódzki Policji

9 526 zł

4.

Komendant powiatowy (miejski, rejonowy) Policji

7 367 zł

5.

Kierownik referatu

4 460 zł

6.

Detektyw/asystent

3 865 zł

7.

Dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego

3 607 zł

8.

Policjant

3 024 zł

9.

Kursant

1 950 zł

Źródło: www.info.policja.pl, stan na czerwiec 2018r., dane doty, przeciętnych uposażeń policjantów na wybranych stanowiskach służbowych. 

Związek Zawodowy Pracowników Policji podał, że w lipcu 2017 r. Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zdecydował o przyznaniu nagród dla funkcjonariuszy. 1000 złotych otrzyma łącznie 4 policjantów, a nagrody po 500 zł otrzyma tysiąc pracowników Policji w tym pięćset dla pracowników korpusu służby cywilnej i pięćset dla pracowników nieobjętych mnożnikowym systemem wynagradzania.

Źródło:
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (23)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Sly
A co do rozwoju zawodowego to powiem tak, młode i zgrabne łaski uśmiechające się do szefów awansują równie szybko jak plecaki - to takie określenie nie znane w chwili - bo inaczej do 10 lat kompletna dupa, syf i frustracja z żenujących warunków pracy i parszywych zarobków - oto obraz Polskiej Policji... A i do niedawna w dniu naszego A co do rozwoju zawodowego to powiem tak, młode i zgrabne łaski uśmiechające się do szefów awansują równie szybko jak plecaki - to takie określenie nie znane w chwili - bo inaczej do 10 lat kompletna dupa, syf i frustracja z żenujących warunków pracy i parszywych zarobków - oto obraz Polskiej Policji... A i do niedawna w dniu naszego święta każdy kto nie zmoczył dupy dostawał premię - ale widać obecnie zabrakło kasy na 500 coś tam i trzeba przesunąć środki...
~Sly
Te 25lat to raczej kara a nie dopust Boży... A na poważnie - na moim przykładzie - 3400 po 12 latach służby po wielu kursach w tym 2 specjalistycznych to raczej kiepska reklama dla tej chorej firmy bo taką samą kasę znacznie szybciej można zarabiać w np. akwizycji ... O odpowiedzialności dyspozycyjności i innych syfiastych okolicznościach Te 25lat to raczej kara a nie dopust Boży... A na poważnie - na moim przykładzie - 3400 po 12 latach służby po wielu kursach w tym 2 specjalistycznych to raczej kiepska reklama dla tej chorej firmy bo taką samą kasę znacznie szybciej można zarabiać w np. akwizycji ... O odpowiedzialności dyspozycyjności i innych syfiastych okolicznościach naszej profesji nie wspomnę
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~CiotkaKlotka
Ani Weroniko Skwarek a ile zarabiają policjanci w Niemczech, w Holandii, w Czechach​, we Francji, w Hiszpanii itd.
Tak to ten artykuł wygląda na paszkwil na zamówienie.
Pani Weroniko idź i popracuj w niebieskim mundurku tak z miesiąc na interwencjach to pogadamy.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Polak
Służba w Policji przestała być atrakcyjna ze względów finansowych.
~Jur
Ten co uzera się z pijakami, awantury domowe zarabia ponad 2tys.jest to mało w innych krajach policjanci w stosunku do innych zawodów zarabiaja więcej

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki