REKLAMA

I prezes SN: Uchwała frankowa jest potrzebna, rozstrzygniemy przedstawione zagadnienia

2021-07-12 14:42
publikacja
2021-07-12 14:42
I prezes SN: Uchwała frankowa jest potrzebna, rozstrzygniemy przedstawione zagadnienia
I prezes SN: Uchwała frankowa jest potrzebna, rozstrzygniemy przedstawione zagadnienia
fot. Krystian Maj / / FORUM

Uchwała frankowa jest potrzebna i Sąd Najwyższy rozstrzygnie przedstawione zagadnienia - poinformowała I prezes SN Małgorzata Manowska w wywiadzie dla portalu wp.pl.

"(...) robię wszystko, by doprowadzić do wydania orzeczenia. (...) Uchwała frankowa jest potrzebna i SN rozstrzygnie przedstawione zagadnienia" - powiedziała Manowska w wp.pl.

Poinformowała, że uchwała "z całą pewnością" będzie i że ma "plan awaryjny".

"Tutaj jest tak samo, mam plan. Ale nie będę go zdradzała. Bądź co bądź widzimy, że niektórzy sędziowie starsi stażem torpedują wydawanie orzeczeń. Szkodzą w ten sposób obywatelom" - powiedziała Manowska.

Izba Cywilna Sądu Najwyższego w pełnym składzie odroczyła 11 maja bez terminu posiedzenie ws. zagadnień prawnych przedstawionych przez I prezes SN Małgorzatę Manowską i dotyczącą spraw odnoszących się do kredytów walutowych.

Izba zwróciła się wówczas o stanowiska między innymi do NBP, KNF i Rzecznika Finansowego.

seb/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Porównaj ubezpieczenia w 5 minut. Zapłacisz nawet o 50% mniej niż obecnie.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
sartan
No to ciekawe kiedy SN coś uchwali. Pewnie aby zostawić furtkę zrobią to w składzie budzącym kontrowersje co do prawidłowego powołania i będzie się temat ciągną bez końca. Możliwe że sprawy frankowiczow skończą się na poziomie sądu EU bo polskie sady sobie z tym nie poradzą. Chyba że wcześniej zrobią polexit.
jarekm_re
Każda opinia która się frankowiczom niepodoba jest zła a jedyna słuszna i prawdziwa to ta frankowiczow ;) łojoj :) niesamowite
greg2k
Ot wolne sądy zrobiły sobie wolne i nie będą pracować bo po co.
Sprawa trudna i można podpaść bankierom a to przecież nie wypada im podpaść bo to koledzy i koleżanki. Dziki kraj i wszystko. Jest prawomocny wyrok z 2010 roku dotyczący zapisów abuzywnych przeciwko Millennium a oni już 11 lat udają, że go nie ma
Ot wolne sądy zrobiły sobie wolne i nie będą pracować bo po co.
Sprawa trudna i można podpaść bankierom a to przecież nie wypada im podpaść bo to koledzy i koleżanki. Dziki kraj i wszystko. Jest prawomocny wyrok z 2010 roku dotyczący zapisów abuzywnych przeciwko Millennium a oni już 11 lat udają, że go nie ma i dalej kroją klientów według swojej tabelki kursów bazujących na wartościach z Koziej Wólki.
mrbeast
Taaa, znowu PiS naśle na Was CBA. Frankowicze są potrzebni partii rządzącej do rozgrywania i rzucania im marchewek. Złotówka będzie teraz tanieć... frank rosnąć...
dididif
"niektórzy sędziowie starsi stażem torpedują wydawanie orzeczeń." - czytaj: "niektórzy biorą pod stołem za blokowanie orzeczeń". Skromnie zmieniam "niektórzy" na "wszyscy" i tańczymy oberka.
mrbeast
W tym, w którym populiści zasilą szeregi naszych dozywotnich więźniów.
jkl777 odpowiada mrbeast
W tym, gdzie beda inne pisowskie rzeczy zamiast lisci.

Powiązane: Frankowcy w sądach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki