REKLAMA

Gangsterzy z Malmoe drukują własną broń

2017-05-19 11:06
publikacja
2017-05-19 11:06

Policja w Malmoe odkryła, że tamtejsi przestępcy mogą używać broni palnej z plastiku. Chodzi o broń wydrukowaną przy pomocy drukarki 3D.

fot. / / YAY Foto

Podczas rewizji w mieszkaniu jednego z liderów tamtejszego światka przestępczego, policjanci dokonali niecodziennego odkrycia. Wśród rzeczy podejrzanego znaleziono wykonany prawie w całości z plastiku, krótki pistolet maszynowy. Według specjalistów, choć nietrwały, jest w pełni funkcjonalny. Jego korpus oraz niemal wszystkie części zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D.

"To pokazuje tylko, że przestępcy wykorzystują nowinki techniczne, a te dają im prawie nieograniczone możliwości do produkcji własnej broni" - mówi szwedzkiemu radiu Stefan Sinteus, komendant miejskiej policji w Malmoe. "Mam nadzieję, że będzie to pretekstem do dyskusji, co ma być dozwolone, a co nie" - dodał.

Policja i władze Malmoe od ubiegłego roku zmagają się z falą przestępczości związaną z walką gangów o wpływy w handlu narkotykami. Według danych policji, w tym roku doszło w Malmoe do ponad 20 przestępstw, w tym zabójstw, z użyciem broni palnej.

IAR/Przemysław Gołyński Sztokholm/zr

Źródło:IAR
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~mwa
To straszne, nie sądziłem że Szwedzi są tak skłonnym do przemocy narodem.
Współczuję tylko imigrantom - ci biedni inżynierowie i lekarze ledwo wyrwali się ze strefy wojny a znowu trafili do kraju w którym roi się od gangsterów i broni.
~niepelnosprawny_org
zabezpieczenia wstepuja na nowy,wyzszy poziom, człowiek moze wejsc do obiektu, imprezy, czesci zamkietej, wydrukowac bron i ja uzyc w zamknietym miejscu, czy plicja, słuzby sa przygotowane? drukarki 3d od od lat, choc teraz sa masowo dostepne w bardziej renomowanych miejscach, bo nie sa tanie...
~az
Poprawność polityczna autora zapomniała dopisać ze to gangi nachodzcow z pustyni rozrosły się jak grzyby po deszczu terroryzuja Szwedów i zamieniają ten do niedawna spokojny i bezpieczny kraj w bagno. To jest cena za rządy lewactwa które sprowadzając afrykansko-arabski śmieć terroryzuje i upokarza własne Poprawność polityczna autora zapomniała dopisać ze to gangi nachodzcow z pustyni rozrosły się jak grzyby po deszczu terroryzuja Szwedów i zamieniają ten do niedawna spokojny i bezpieczny kraj w bagno. To jest cena za rządy lewactwa które sprowadzając afrykansko-arabski śmieć terroryzuje i upokarza własne społeczeństwo!
~Marika
EU chce się nimi z nami podzielić. Nasi dobroczyńcy :)
~mi
.Te gangi są typowo nordyckie.Sami ciemni wikingowie.
~Ass
A ci przestępcy w Malmoe to jakie mają pochodzenie ?
Autor zapomniał napisać że nie europejskie !!!
~mbbm
A u nas tradycyjnie, po słowiańsku. Noże, maczety i pięści.

~abcx
"falą przestępczości", "gangi", "broń z drukarek 3D" a u nas w Polsce tak nudno i nic się nie dzieje - może też powinniśmy zacząć uchodźców przyjmować, wystarczyło by wyjść wieczorem na ulice żeby adrenalina skoczyła :) a teraz nudno i nic się nie dzieje, nikt nawet w zęby nie che dać
~PasazerNostromo
Wielu w Polsce chce dac w zeby, ich imie Sebastian...

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki