Gangsterzy z Malmoe drukują własną broń

Policja w Malmoe odkryła, że tamtejsi przestępcy mogą używać broni palnej z plastiku. Chodzi o broń wydrukowaną przy pomocy drukarki 3D.

(YAY Foto)

Podczas rewizji w mieszkaniu jednego z liderów tamtejszego światka przestępczego, policjanci dokonali niecodziennego odkrycia. Wśród rzeczy podejrzanego znaleziono wykonany prawie w całości z plastiku, krótki pistolet maszynowy. Według specjalistów, choć nietrwały, jest w pełni funkcjonalny. Jego korpus oraz niemal wszystkie części zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D.

"To pokazuje tylko, że przestępcy wykorzystują nowinki techniczne, a te dają im prawie nieograniczone możliwości do produkcji własnej broni" - mówi szwedzkiemu radiu Stefan Sinteus, komendant miejskiej policji w Malmoe. "Mam nadzieję, że będzie to pretekstem do dyskusji, co ma być dozwolone, a co nie" - dodał.

Policja i władze Malmoe od ubiegłego roku zmagają się z falą przestępczości związaną z walką gangów o wpływy w handlu narkotykami. Według danych policji, w tym roku doszło w Malmoe do ponad 20 przestępstw, w tym zabójstw, z użyciem broni palnej.

IAR/Przemysław Gołyński Sztokholm/zr

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 53 ~mwa

To straszne, nie sądziłem że Szwedzi są tak skłonnym do przemocy narodem.
Współczuję tylko imigrantom - ci biedni inżynierowie i lekarze ledwo wyrwali się ze strefy wojny a znowu trafili do kraju w którym roi się od gangsterów i broni.

! Odpowiedz
1 0 ~niepelnosprawny_org

zabezpieczenia wstepuja na nowy,wyzszy poziom, człowiek moze wejsc do obiektu, imprezy, czesci zamkietej, wydrukowac bron i ja uzyc w zamknietym miejscu, czy plicja, słuzby sa przygotowane? drukarki 3d od od lat, choc teraz sa masowo dostepne w bardziej renomowanych miejscach, bo nie sa tanie...

! Odpowiedz
5 23 ~az

Poprawność polityczna autora zapomniała dopisać ze to gangi nachodzcow z pustyni rozrosły się jak grzyby po deszczu terroryzuja Szwedów i zamieniają ten do niedawna spokojny i bezpieczny kraj w bagno. To jest cena za rządy lewactwa które sprowadzając afrykansko-arabski śmieć terroryzuje i upokarza własne społeczeństwo!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 18 ~Marika

EU chce się nimi z nami podzielić. Nasi dobroczyńcy :)

! Odpowiedz
2 25 ~mi

.Te gangi są typowo nordyckie.Sami ciemni wikingowie.

! Odpowiedz
2 23 ~Ass

A ci przestępcy w Malmoe to jakie mają pochodzenie ?
Autor zapomniał napisać że nie europejskie !!!

! Odpowiedz
6 8 ~mbbm

A u nas tradycyjnie, po słowiańsku. Noże, maczety i pięści.

! Odpowiedz
0 0 ~wrona

i koniki

! Odpowiedz
10 18 ~abcx

"falą przestępczości", "gangi", "broń z drukarek 3D" a u nas w Polsce tak nudno i nic się nie dzieje - może też powinniśmy zacząć uchodźców przyjmować, wystarczyło by wyjść wieczorem na ulice żeby adrenalina skoczyła :) a teraz nudno i nic się nie dzieje, nikt nawet w zęby nie che dać

! Odpowiedz
3 10 ~PasazerNostromo

Wielu w Polsce chce dac w zeby, ich imie Sebastian...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil