REKLAMA
TYLKO U NAS

GPW odrabia straty po OFEnsywie rządu

2013-09-09 09:35
publikacja
2013-09-09 09:35

Warszawska giełda rozpoczęła pierwszą w tym tygodniu sesję od wzrostów. WIG20 mozolnie odrabia straty poniesione po ogłoszeniu przez rząd reformy systemu emerytalnego.

Po 30 minutach notowań WIG20 zyskiwał dziś 0,8, równie dobrze radziły sobie indeksy mniejszych spółek – mWIG40 (0,8%) i sWIG80 (1,2%). 2250 punktów na WIG20 oznaczało, że główny warszawski indeks traci już tylko 2,2% do poziomów sprzed konferencji ws. OFE.

W gronie bluechipów najlepiej radziły sobie banki Handlowy (2,95%) i BRE (2,72%). Dobre dane o chińskim handlu zagranicznym inflacji przełożyły się na ceny miedzi, co podbija dziś kurs KGHM (2,33%), który zamyka trójkę dzisiejszych liderów wzrostu. W sumie wśród spółek wchodzących w skład WIG20 pod kreską znajdują się tylko BZ WBK, Tauron i przeceniony o ponad 4% Eurocash.

Na innych europejskich parkietach w większości odnotowano płaskie otwarcie. Wyjątkiem jest Madryt, gdzie spadki sięgają 0,6%.

/mz

Źródło:
Tematy
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz
Najtańsze rachunki dla firm. Sprawdź, gdzie nie przepłacisz

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~xxx
Czy ktoś skontroluje jakie wymierne skutki spowodowało to zamierzone zawirowanie na giełdzie - kto za to odpowiada?, - jakie były przepływy pieniądza, gdzie i do kogo?, - czy to jest temat tabu?.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki