REKLAMA

Dziś ZUS otwarty dłużej

2014-07-31 14:34
publikacja
2014-07-31 14:34

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poszedł na rękę osobom, które chciały złożyć deklarację dotyczącą pozostania w OFE. Oddziały ZUS były dziś otwarte dłużej.


- W związku z dużym zainteresowaniem osób ubezpieczonych składaniem oświadczeń OFE 01 i upływającym terminem ich składania, w dniu dzisiejszym wszystkie placówki ZUS (w tym Centrala Zakładu) będą przyjmowały klientów do godziny 18.00 – napisał w komunikacie Radosław Milczarski z centrali ZUS w Warszawie.

- Jednocześnie informujemy, że w związku z wyjątkowo dużą liczbą osób chcących złożyć oświadczenie drogą elektroniczną za pośrednictwem pue.zus.pl mogą wystąpić problemy z logowaniem przy pomocy platformy ePUAP. Funkcjonowanie tej platformy nie jest niestety zależne od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – dodaje Milczarski.

Problemy techniczne

Jak informowaliśmy od rana, strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przestała działać, podobnie jak umieszczone w oddziałach „zusomaty”. Wszystko to w ostatnim dniu, w którym można składać deklaracje o pozostaniu w OFE.

- Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona. Prawdopodobnie została skasowana, zmieniono jej nazwę albo została czasowo usunięta – taki komunikat wita dziś przed południem użytkowników próbujących wejść na stronę internetową ZUS.Do formularza deklaracji dostać można się za pośrednictwem wyszukiwarki, jednak szybkość działania strony państwowego ubezpieczyciela – podobnie pozostawia wiele do życzenia. Problemy występują również w przypadku próby zalogowania do Platformy Usług Elektronicznych, dzięki której deklaracje złożyć mogą osoby, które wcześniej zweryfikowały swoje konto w oddziale ZUS.

W sieci pojawiły się także doniesienia o awariach urzędomatów – samoobsługowych urządzeń, za pośrednictwem których złożyć można m.in. deklarację o pozostaniu w OFE. Urzędomaty przestały działać m.in. w Poznaniu i Warszawie.

- Mam nadzieje, ze nowy e-puap (gotowy pod koniec roku) nie bedzie sie wieszal - po to go poprawiamy - napisał na Twitterze minister cyfryzacji Rafał Trzaskowski.

W sprawie ewentualnego wydłużenia godzin pracy przed południem kontaktowaliśmy się z wrocławskim oddziałem ZUS. Odpowiedziano na wówczas, że oddziały w całej Polsce będą pracować tak jak w każdy inny dzień.


Gorący dzień

Jak nie trudno było przewidzieć, 31 lipca będzie „najgorętszym” dniem okresu, w którym Polacy mogli zadecydować o tym, gdzie trafiać będzie część ich składki emerytalnej. Poza placówkami ZUS na oblężenie przygotowują się także poczty (liczy się data stempla pocztowego).

Kolejna szansa na decyzję o przekazywaniu części składki do OFE pojawi się dopiero za dwa lata, w 2016 r. Kolejne okienka transferowe otwierane będą już co 4 lata – w 2020 r., 2024 r., 2028 r. itd.

Dziś ZUS poinformował, że o pozostaniu w OFE zdecydowało już 1 367 711 osób. 766 442 osoby osoby zdecydowały się na wysłanie oświadczenia pocztą, a 549 663 zrobiło to osobiście w oddziale ZUS, natomiast 50 776 osób - za pośrednictwem platformy usług elektronicznych.

Z badania Bankier.pl wynika, że ponad 70% naszych użytkowników złożyło lub w ostatnich dniach złoży deklarację o pozostawieniu części składki w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Blisko połowa wierzy w to, że decyzja ta spowoduje zwiększenie ich emerytury w przyszłości.

/mz

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~offeowy
Ryzy jakby mial honor to, umozliwilby ludziom zapisac się jeszcze powiedzmy przez miesiąc, ale na zlodzieju czapka gore. Daj Boże wsadzimy go niebawem do więzienia za kradziez naszych 150 miliardow zlotych. Perfidia tej peowskiej holoty nie ma granic w dniu ostatniej szansy nie dzialaja ZUSrawskie strony, jeszcze raz ryzy i Ryzy jakby mial honor to, umozliwilby ludziom zapisac się jeszcze powiedzmy przez miesiąc, ale na zlodzieju czapka gore. Daj Boże wsadzimy go niebawem do więzienia za kradziez naszych 150 miliardow zlotych. Perfidia tej peowskiej holoty nie ma granic w dniu ostatniej szansy nie dzialaja ZUSrawskie strony, jeszcze raz ryzy i spolka pokazuja ze maja nas w d...
~Misio
jak zwykle kretyni obudzili sie na sam koniec i powiedzą wina zusu. tak tak wiem wiem dzici, rodzina, praca nie ma czasu...
aggressive
Prawdopodobnie swojej emerytury nie dożyję. Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie...
~Marcus
W momencie gdy ludzie zgłoszą się po swoje emerytury, bo "król okaże się nagi", system też przestanie działać.
~TEMIDA
CYT Mam nadzieje, ze nowy e-puap (gotowy pod koniec roku) nie bedzie sie wieszal - po to go poprawiamy - napisał na Twitterze minister cyfryzacji Rafał Trzaskowski. CZEROWNY B..KU TO NIE ZTREBA BYLO ODRAZU KOELSIOM Z ASSECO PWIEDZIEC ROBCIE PORZADNIE??! NIE BO ALPWOKI ZMONA BRAC DALEJ I AKSA IDZIE STRUMENIAMI A SYF SIE WIESZA!CYT Mam nadzieje, ze nowy e-puap (gotowy pod koniec roku) nie bedzie sie wieszal - po to go poprawiamy - napisał na Twitterze minister cyfryzacji Rafał Trzaskowski. CZEROWNY B..KU TO NIE ZTREBA BYLO ODRAZU KOELSIOM Z ASSECO PWIEDZIEC ROBCIE PORZADNIE??! NIE BO ALPWOKI ZMONA BRAC DALEJ I AKSA IDZIE STRUMENIAMI A SYF SIE WIESZA!!!!!TYLKO REOWLCUAJ WOAJAN TA CXZEROWNA ZARZE BANDE 4RGA ZMIE.IE Z AMPY!!!!!NA AMEN I MLDOZI PRZJAM WLADZE ZUS DO LWIDACJI ZOSTANIE 500-800ZL DLA KAZDEGO I KOENIC IANCZJE NIEBEDZIE EMERYTUR WCALE BO NIE MA AKSY!!!A TEN SYSTEM SOSJCLISTCYZNY MSUI ZBANRUTOWAC JZU TO ZORBIL W 50LAATCH NIE NIKT NIE PLAKAL A KOMUCHY REAKTWYWOALY ABY DALEJ OKRADAC LDUZI!!!!! MLDOZI UCIEKAJA Z KRAJU ZOSTAJA EMERYCI I DLUGI!
~jak_Zus_platformę_d
jak mi się komputer zepsuje to "Funkcjonowanie nie jest niestety zależne od"e mnie. Proste przecież jak nie działa coś w ZUSie to nie jest to zależne od ZUSu tylko z przyczyn zewnętrznych. A dzisiaj wyjątkowo.. ? dlaczego mnie nie dziwi ten sposób prowadzenia rozmowy?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki