REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Dwóch funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej trafiło o aresztu

2021-12-06 07:00
publikacja
2021-12-06 07:00
Dwóch funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej trafiło o aresztu
Dwóch funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej trafiło o aresztu
/ Ministerstwo Finansów

Cztery osoby, w tym dwaj funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, usłyszeli zarzuty w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników KAS w Poznaniu - poinformował PAP dział prasowy Prokuratury Krajowej. Funkcjonariusze KAS trafili do aresztu.


Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departament do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił zarzuty czterem osobom, w tym dwóm funkcjonariuszom KAS, w śledztwie dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników KAS w Poznaniu. Na wniosek prokuratora funkcjonariusze KAS trafili do aresztu. Wspomniany wydział prowadzi postępowanie z Biurem Inspekcji Wewnętrznej w Ministerstwie Finansów.

Dwaj funkcjonariusze KAS w Poznaniu, którym przedstawiono zarzuty pełnili obowiązki w Urzędzie Skarbowym we Wrześni. "Prokurator przedstawił urzędnikom KAS łącznie 22 zarzuty w tym m.in. przekroczenia uprawnień oraz niedopełniania obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z prowadzonymi przez nich kontrolami skarbowymi, polegające na fałszowaniu w toku prowadzonych kontroli dokumentów i poświadczaniu w nich nieprawdy oraz na powoły­waniu się na wpływy w instytucji państwowej - w Urzędzie Skarbowym we Wrześni" - poinformował dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Dodano, że zarzuty dotyczą również po­dejmowania się pośrednictwa w załatwianiu spraw w zamian za korzyść majątkową lub osobistą i działania tym samym na szkodę interesu publicznego. Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności - wskazała PK.

Dwie pozostałe osoby, którym przedstawiono zarzuty, to mieszkańcy powiatu wrzesińskiego. Są podejrzani o składanie fałszywych zeznań w toku postępowania podatkowego, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - podano.

Na wniosek prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu wobec dwóch funkcjonariuszy KAS zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec dwóch pozostałych osób prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się ze współpodejrzanymi.(PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Bartłomiej Figaj

mchom/ bf/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
ajwaj_
Przeciez to maly czubek loda,
30 lat Magdalenki POPiSów itd, to pasmo afer, lewizny, korupcji, "prywatyzacji" za friko itd od najwyzszych
forfun
a zawsze tak pięknie opowiadają jak walczą ze złoczyńcami

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki