REKLAMA

Deutsche Bank zapowiada czystki w szeregach. Będą zwolnienia najgorszych pracowników

2018-05-14 09:56
publikacja
2018-05-14 09:56

Deutsche Bank zapowiedziało zwolnienia pracowników działu inwestycyjnego, którzy odstają od swoich kolegów. Bank chce w ten sposób naśladować ruchy Goldman Sachsa, wciąż próbując obciąć część kosztów zjadających przychody spółki – donosi „Financial Times”.

fot. Kai Pfaffenbach / / Reuters

O planach restrukturyzacji bankowości inwestycyjnej Deutsche Banku informowaliśmy już pod koniec kwietnia. Ostatecznie zapowiedziano wycofanie się z tego segmentu działalności i powrót na łono ojczystej Europy.

Jak pisał wtedy dziennik, nowy prezes Deutsche Banku – Christian Sewing – po niecałych trzech tygodniach od objęcia stanowiska zdradził, że pod jego wodzą bank nie będzie już konkurował z takimi gigantami bankowości inwestycyjnej, jak Goldman Sachs czy JP Morgan. Rdzeniem działalności banku ma być teraz tradycyjna bankowość prowadzona w Niemczech i wśród sąsiadów. Choć konkurować z Goldman Sachsem bank już nie chce, to nowe szefostwo postanowiło przynajmniej skorzystać z jego rozwiązań.

Jak wypowiedział się dla gazety Mark Fedorcik, który w ubiegłym tygodniu awansował na stanowisko dodatkowego prezesa do spraw bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w Stanach Zjednoczonych, systematyczna analiza wyników pracowników pozwala lepiej wyłapywać tych pracujących niedostatecznie i w efekcie poprawia zarządzanie kosztami.

To właśnie na tym polu Deutsche Bank spogląda na praktyki stosowane przez Goldman Sachs, który co roku robi „czystki” w swoich szeregach, zwalniając 5 proc. pracowników z najgorszymi wynikami. Osoby związane ze sprawą mówią natomiast o 10-proc. zwolnieniach w przypadku DB. Do tej pory bank zwolnił za oceanem 400 pracowników.

Przypomnijmy, że Deutsche Bank pokazuje inwestorom straty w rachunku zysków i strat o 3 lat. Nie najlepiej radził sobie także w I kw. 2018 roku. Przychody z działalności inwestycyjnej spadły o 27 proc. w relacji rok do roku, co oznaczało najgorszy wynik na tle rynku.

Raport Bankier.pl

Jak pracuje się w bankach? Edycja III, 2018 r.

W marcu 2018 r. po raz trzeci przeprowadziliśmy na łamach Bankier.pl badanie skierowane do pracowników banków i osób, które odeszły z sektora. Kwestionariusz wypełniły 2172 osoby, które podzieliły się swoimi opiniami dotyczącymi m.in. roli planów sprzedażowych i przemian w środowisku pracy. Prezentujemy podsumowanie wyników sondażu.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
najgorsi czy ponizej przecietnej wynikowej?...
bigmaciek
Zwykły wyścig szczurów rodzący patologie. Sukces za wszelką cenę. Potem jest tylko płacz bo powstają takie kwiatki jak Mifid.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki