REKLAMA

Sasin: Decyzja o wyborze paliwa dla Ostrołęki C zapadnie przed końcem wezwania PKN na Energę

2020-02-11 13:54, akt.2020-02-11 14:40
publikacja
2020-02-11 13:54
aktualizacja
2020-02-11 14:40

Decyzja o wyborze paliwa do bloku C w Ostrołęce zapadnie przed końcem wezwania Orlenu na Energę - poinformował dziennikarzy minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Piłka jest po stronie inwestorów Ostrołęki, czyli zarządów Enei i Energi. Prowadzą oni analizy w kwestii wyboru paliwa dla nowego bloku energetycznego. W najbliższym czasie poznamy efekty takich analiz. To pytanie musi być postawione, bo od momentu gdy została podjęta decyzja o realizacji tej inwestycji do dzisiaj zaszły jednak spore zmiany w otoczeniu, przede wszystkim to co dzieje się w europejskiej polityce klimatycznej, nie możemy być na to ślepi i głusi" - powiedział Sasin.

Wicepremier Sasin dodał, że zarządy Energi i Enei muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy kontynuowanie inwestycji w Ostrołęce w takiej technologii ma sens ekonomiczny.

"Takiej oceny inwestorzy muszą dokonać, na pewno informacja o tym, w jakim kierunku inwestycja będzie zmierzać, będzie podana do wiadomości zapewne wcześniej niż ewentualna finalizacja wezwania, które Orlen ogłosił. Podzielam zdanie, że jakakolwiek decyzja w tej sprawie będzie miała wpływ jeśli chodzi o wycenę Energi. Na ten moment nie chciałbym niczego przesądzać" - dodał.

Zapisy w wezwaniu PKN Orlen na akcje Energi trwają od 31 stycznia do 9 kwietnia. Orlen zobowiązał się nabyć akcje Energi pod warunkiem, że zapisami w wezwaniu zostanie objęta liczba akcji uprawniających do wykonywania co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów.

Za jedną akcję w wezwaniu PKN Orlen zaoferował 7 zł.

"Orlen złożył swoją propozycję cenową, resort zlecił wycenę Energi, żebyśmy mogli podjąć odpowiedzialną decyzję, jak na to wezwanie odpowiedzieć. W momencie, gdy będziemy gotowi, odpowiedź zostanie sformułowana. Naszą rolą jest dbać o interes Skarbu Państwa i tym interesem będziemy się kierować. Nie chcę niczego przesądzać, żadnych decyzji nie ma" - powiedział minister aktywów państwowych.

We wtorek Piotr Naimski, pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury energetycznej powiedział dziennikarzom, że decyzja o wyborze paliwa do bloku C w Ostrołęce jest dyskutowana i powinna zostać podjęta wkrótce. Pytany, czy ewentualna zmiana paliwa na gaz opóźniłaby projekt odpowiedział, że "istnieje takie niebezpieczeństwo, ale prawdą jest też, że elektrownię gazową buduje się szybciej".(PAP Biznes)

pr/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (10)

dodaj komentarz
wektorwg
Kozienice przymierzają się do przejścia na Ga,z
profesormf
Skandal co robi Sasin z Obajtkiem z Polskim majątkiem.
karkses
Fajnie, że PiS zlikwidowało Ministra Skarbu Państwa, a potem powołało to samo tylko pod nazwą Ministra Aktywów Państwowych. To jest właśnie kwintesencja niestety rządów tej opcji politycznej, poprzednich zresztą też a mianowicie pozorowane działania uzasadniające sens ich funkcjonowania za które buli podatnik i myśli że to dla jego dobra.
boris-vodka
Beznadziejna ekipa tzw. "dobrej zmiany":):):)......Kto głosuje na tych śmiesznych ludzi?
Ludzie opamietajcie się przed wyborami bo ta ekipa doprowadzi kraj do ruiny
mjwhite
Masakra, gra polityczna pieniędzmi zwykłych ludzi...
wektorwg
Zmiana paliwa z gazu na węgiel może zapaść przed fazą
Projektowania urządzenia? W jakim równoległym świecie ten człwiek żyje
trooper
zmieniło się otoczenie? Kiedy niby?
heldbaum
Zdaje sie, ze w ciagu dwoich tygodni zmienilo sie:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-jest-obecnie-opracowywany-plan-alternatywny-dla-Ostroleki-C-Sasin-7807339.html

Tyle byl w ciagu.

Powiązane: Elektrownia Ostrołęka C

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki