Darmowe konsultacje z komornikiem przez cały listopad w Bankier.pl

Życie przynosi różne scenariusze. Bankier.pl drugi rok z rzędu organizuje w listopadzie darmowe porady komornika.

Listopad będzie na łamach Bankier.pl miesiącem poświęconym problemom z zadłużeniem. W każdy piątek miesiąca będziemy publikowali materiały z poradami dla osób, które mają problemy z niespłaconymi długami - własnymi lub zobowiązaniami swoich bliskich. Pierwszy materiał z tej serii poświęciliśmy długom małżeńskim i pozamałżeńskim.

Ponadto, Redakcja Bankier.pl wspólnie z Krajową Radą Komorniczą po raz drugi organizuje bezpłatne konsultacje z komornikiem. Żeby z nich skorzystać, wystarczy wysłać zapytanie na adres interwencja@bankier.pl.

(fot. Angelika Kotlicka / Bankier.pl)

Wydarzenia te mają miejsce w listopadzie, ponieważ co roku 17. obchodzimy w Polsce Dzień Bez Długów. Z tej okazji szeroko zakrojoną akcję edukacyjną prowadzi również Krajowa Rada Komornicza. 19 listopada br. w całej Polsce odbędzie się V Dzień Otwarty Komorników Sądowych - w tym roku pod hasłem „Poznaj Swoje Prawa”.

Tego samego dnia, 19 listopada, w godzinach 9:00-15:00 każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady komornika w kancelariach komorniczych w całym kraju - komornicy udzielą informacji i zapoznają z przysługującymi nam prawami. Adresy kancelarii  pełniących dyżur dostępne będą na stronie: www.lepiejtowiedziec.pl.

Adresatami Dnia Otwartego są nie tylko osoby, wobec których toczy się egzekucja, ale wszystkie osoby zagrożone postępowaniem komorniczym. Według szacunków temat dotyczy od 3 do 4 milionów osób. Wydarzenie jest adresowane także do osób chcących dowiedzieć się, jak należy postąpić, gdy komornik zapuka do drzwi, jak należy skorzystać ze swoich praw i jakie są obowiązki strony postępowania.

– Tegoroczna edycja naszej akcji, organizowana z myślą o dbanie i respektowanie praw człowieka i obywatela, z największym naciskiem na informowanie o prawach przysługujących w toku postępowań egzekucyjnych. Mamy świadomość, że bardzo często komornik sądowy jest pierwszym prawnikiem, z którym spotyka się obywatel, dlatego też ideą akcji jest uświadamianie, że chowanie głowy w piasek jest najgorszą drogą. Chcemy mówić o tym, jak ważne jest poznawanie swoich praw tak, aby umieć z nich korzystać – tłumaczy Monika Janus, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej.

Z okazji Dnia Otwartego Komorników wydany zostanie specjalny „Przewodnik Po Egzekucji Sądowej”. Fragmenty tego poradnika czytelnicy Bankier.pl będą mogli przeczytać na łamach naszego portalu.

(Krajowa Rada Komornicza)

Redakcja Bankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~realieta

KOmornik - królem w państwie dobrobytu rządzonym przez kjolesiostwo z Popisu !!!!!

! Odpowiedz
4 3 ~Konstanty

a NFZ stwierdził... pan wygląda na zdrowego, leczenie panu sie nie należy http://www.almoc.pl/img.php?id=3489

! Odpowiedz
3 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 8 ~ererererer

ludzie jak mają zobowiązania to je płacą, jak nie płacą to znaczy że nie mają z czego więc z pustego to i salomon nie naleje...

większość długów to wyłudzenia kreowane przez wielkie korporacje np 100 zł opłaty karnej za jakąś bzdurę którą to pułapkę korporacja opracowywała z armią prawników żeby ludzie w nią powpadali, a jak już wpadli to nie ma ucieczki od korporacyjnego giganta bo wszystko ustawili tak żeby było zgodnie z kruczkami prawnymi, nikt z korporacją nie wygra w sądzie bo sądy przekupią i do gry wkraczają żydowscy pomywacze czyli komornicy którzy jak dzikie psy rzucają się na zbuntowanego kowalskiego który nie chciał poddać się wyłudzeniu i dokonują na nim kradzieży z rozbojem, kradną te 100zł dla swojego żydowskiego pana i jeszcze 900 zł dla siebie, pozbawiając przy tym biednego kowalskiego majątku na 2-3 tysiące.... komornik to największa szumowina jaka może istnieć...
zresztą im nawet jest obojętne kogo okradają, wystarczy że imie się zgadza peselu nie sprawdzają o czym moja rodzina przekonała się osobiście 2 razy, trzeba było poświęcić dużo czasu i nerwów by odpędzić się od tych szumowin mimo że nie mieli nawet żadnych podstaw prawnych do zalegalizowania rabunku bo okradali nie tą osobę na którą dostali zlecenie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 6 ~obiektywny

Rządy POpisu to tragedia dla Polski- królują komornicy , wprowadzono niewolnictwo i pracę do śmierci,,, Kto wreszcie rozlicz tych złoczyńców =- Tuska, Rostowskiego, Buzka , Kaczyńskiegoi i woielu wielu innych z kolesiostwa z POpisu...

! Odpowiedz
5 5 ~dular

obiektywny???? raczej popieprzony

! Odpowiedz
5 16 ~Jan

Artykuł w klimacie noweli "jak oswoić się z katem" lub "przygotuj się do egzekucji, będzie fajnie"

! Odpowiedz