REKLAMA

DM BOŚ obniżył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj"

2021-06-04 09:18
publikacja
2021-06-04 09:18
DM BOŚ obniżył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj"
DM BOŚ obniżył rekomendację dla PGNiG do "trzymaj"
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 27 maja, obniżyli rekomendację dla akcji PGNiG do "trzymaj" z kupuj", podtrzymując cenę docelową na poziomie 7,5 zł.

Raport wydano przy kursie 6,63 zł.

"Uległo zmianie nasze nastawienie do PGNiG (Trzymaj+Niedoważaj; 12M EFV = 7,5 zł na akcję) i obecnie wśród podmiotów przyszłej fuzji (PKN, Lotos, PGNiG) spółka jest walorem ocenianym przez nas najbardziej negatywnie. Uważamy, że podane ostatnio szczegóły przyszłego przejęcia przez PKN pozostałych 2 spółek są argumentem za niedoważaniem walorów PGNiG" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazali, że w przypadku PKN Orlen zebranie wystarczającej liczby głosów na NWZA za wymianą akcji może się okazać ambitnym zadaniem, natomiast w przypadku PGNiG decyzja leży wyłącznie w rękach Skarbu Państwa.

Jak oceniają, bieżąca struktura akcjonariuszy w Orlenie i PGNiG jest czynnikiem ryzyka dla mniejszościowych akcjonariuszy PGNiG.

"W oparciu o strukturę akcjonariatu na koniec 2020 roku można wnioskować, że udział polskich inwestorów instytucjonalnych w PKN jest znacząco większy niż w Lotosie i PGNiG łącznie (na podstawie bieżących kursów na GPW). Jednocześnie akcje wszystkich 3 spółek znajdują się w portfelu prawie wszystkich polskich inwestorów instytucjonalnych. Taka struktura akcjonariatu może być czynnikiem ryzyka dla akcjonariuszy mniejszościowych PGNiG. Jeśli inwestorzy spojrzą na parytet wymiany pod kątem łącznej wartości ich portfela, mogą nabrać większej ochoty, by walczyć o korzystniejszy parytet dla PKN niż dla Lotosu czy PGNiG" - napisano w raporcie.

Autorem rekomendacji DM BOŚ jest Łukasz Prokopiuk. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 28 maja, o godzinie 7:35.

Depesza PAP jest skrótem raportu DM BOŚ. W załączniku do depeszy znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami DM BOŚ. (PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

39454402_PGNiG_13_FN_58_2021_DM_BOŚ_disclaimer_prasa.pdfpdf
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki