REKLAMA

Credit Agricole nie kupi mBanku. Francuzi się wycofują

2020-02-18 06:37
publikacja
2020-02-18 06:37

Credit Agricole nie złoży Commerzbankowi oferty na przejęcie mBanku – potwierdził oficjalnie Philippe Brassac, prezes tego trzeciego co do wielkości banku Europy - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

"Francuska grupa była wcześniej wymieniana jako potencjalny zainteresowany zakupem od Niemców czwartego co do wielkości aktywów banku w Polsce. Wśród chętnych były też m.in. kontrolowane przez państwo PKO BP i PZU z Pekao oraz amerykański fundusz private equity Apollo Global Management" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak pisze dziennik, ze złożenia oferty wycofał się austriacki Erste Group. Wstępnie zainteresowane miały być też francuski BNP Paribas i holenderski ING Group, oba posiadające swoje banki w Polsce.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że także BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, nie złoży oferty na mBank. Trudno się tego spodziewać także po ING, który jako jeden z niewielu w Polsce rósł tu organicznie" - czytamy.

"Rz" wskazuje, że potwierdzają się doniesienia "Frankfurter Allgemaine Zeitung" o tym, że realne zainteresowanie mBankiem jest mniejsze, niż wcześniej się wydawało, i Commerzbank może nawet odłożyć tę transakcję, bo podobno jedyną poważną ofertę złożył tylko Bank Pekao (miały je przedstawić też fundusze Apollo i Blackstone).

"Tylko jedna oferta może wskazywać, że nie będzie wyczekiwanej przez rynek walki cenowej o mBank" - pisze "Rz". (PAP)

aop/aszw/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (6)

dodaj komentarz
gerth
Nie dziwię się, lepiej zarabiać tam gdzie potrzebują kapitału. Polska wstała z kolan nie da się okradać, wszystko będzie polskie, narodowe. Obudzimy się z ręką w nocniku PRL2.0 będzie drugą Białorusią czy KRLD?
ryszard-taryfiarz
no i trzeba będzie sprzedać po taniości. Po taniości kupili po taniości sprzedadzą.
pralkaboga
franki nie mają tu nic do rzeczy, portfel będzie wydzielony z transakcji. problemem jest polityka państwa oraz słabe oferty poniżej oczekiwań.
sammler
Problemem jest polityka niskich stóp procentowych. BARDZO niskich jak na polskie warunki. Sprawiająca, że zwrot z inwestycji będzie się ciąąąąąąągnął, jak lazania (mam nadzieję, że cytat zrozumiały). Banki jakoś nauczyły się z tym żyć, ale świeży inwestor ma nieco inną optykę.
lightning_network
Czyli jednak nierozwiązany problem frankowy- ciąży Commerzbankowi...
Chytry dwa razy traci.
sammler
Nie. Sprzedażą nie był objęty portfel kredytów frankowych. To tak jak z Raiffeisenem czy BPH.

Powiązane: mBank na sprzedaż

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki