REKLAMA

Ceny ropy spadają. Ostatnio tak tania była w grudniu 2021

2023-03-20 08:08, akt.2023-03-20 08:18
publikacja
2023-03-20 08:08
aktualizacja
2023-03-20 08:18

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno zniżkują, a surowiec kosztuje już w granicach 65 USD za baryłkę. Obawy inwestorów o globalny kryzys bankowy zmniejszają apetyt inwestorów na ryzykowne aktywa - informują maklerzy.

Ceny ropy spadają. Ostatnio tak tania była w grudniu 2021
Ceny ropy spadają. Ostatnio tak tania była w grudniu 2021
fot. Wan Fahmy Redzuan / / Shutterstock

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na IV kosztuje na NYMEX w Nowym Jorku 64,85 USD, niżej o 2,83 proc., najniżej od XII 2021 r.

Ropa Brent na ICE w dostawach na V wyceniana jest po 70,92 USD za baryłkę, w dół o 2,80 proc.

Inwestorzy obawiają się nasilenia globalnego kryzysu bankowego, a to nie zachęca graczy do angażowania się na rynkach ryzykownych aktywów.

Nerwowych nastrojów na rynkach nie uspokoiły doniesienia, że bank UBS przejmie Credit Suisse. Szwajcarski bank centralny (SNB) ma dostarczyć istotną ilość środków finansowych do połączonego banku.

Ponadto amerykańska Rezerwa Federalna i 5 innych banków centralnych ogłosiło skoordynowane działania mające na celu zwiększenie płynności swapów dolarowych.

Analitycy Goldman Sachs Group Inc., jednego z najbardziej "byczo" nastawionych banków wobec rynków ropy, już nie obstawiają opcji 100 USD za baryłkę ropy w tym roku.

GS obniżył swoje prognozy dla Brent do 94 USD za baryłkę w ciągu najbliższych 12 miesięcy i do 97 USD/b w II połowie 2024 r. w porównaniu z szacowanymi wcześniej 100 USD/b. (PAP Biznes)

aj/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (14)

dodaj komentarz
fre0n
jestem pewien ze przed wyborami na stacjach i w sprzedaży hurtowej zobaczymy kolejny cud pisiorów i burmistrza z pścimia.
Niczym ten na przełomie grudnia i stycznia
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
and00
naprawdę jak ropa była po 140 usd za baryłkę benzyna kosztowała 3.5 zł za litr?
Bo ja pamiętam w 2012 paliwo raczej po 6zl
No i wtedy dolar był tani, nie nie tylko do złotówki ale ogólnie do wszystkich walut
okragly_stol odpowiada and00
A dziś jest po 15
kaczyslaw_
Przychodzi obajtek do warsztatu samochodowego i mówi: słyszałem, że jest jakiś wałek do zrobienia.
szprotkafinansjery
To dobrze, Obajtek będzie mógł jeszcze podnieść marże.
polonu
za szczepionki wojnę zapłacisz wszami z czegoś trzeba mieć te kasę.
carlito1
Jak cena wzrośnie na giełdzie o 2 % to za 10 min,. na stacji już drożej o 5% jak na giełdzie spada o 30%to na stacji po miesiącu o 2 gr.... Strzyżenie jelenia w najlepsze. W końcu utopijna wizja socjalistyczna sama się nie sfinansuje, a i do kieszonki wpadnie trochę grosza "za zasługi" czy za pomocą różnych pod firm i fundacji.Jak cena wzrośnie na giełdzie o 2 % to za 10 min,. na stacji już drożej o 5% jak na giełdzie spada o 30%to na stacji po miesiącu o 2 gr.... Strzyżenie jelenia w najlepsze. W końcu utopijna wizja socjalistyczna sama się nie sfinansuje, a i do kieszonki wpadnie trochę grosza "za zasługi" czy za pomocą różnych pod firm i fundacji. Era złotego koryta nadeszła.
luckyrich
Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się nudził po pracy. Jedyne wakacje to te kredytowe. Trzeba się jakoś przed tym bronić poprzez inwestowanie… ale zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Przeczytajcie sobie ksiazkę Pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 15-20%, w nieruchomości, złoto, daje podstawy bezpiecznego tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki