CCC apeluje o zawieszenie zakazu handlu do końca 2020 roku

CCC apeluje o przywrócenie niedziel handlowych do końca 2020 roku - podała spółka w stanowisku dotyczącym przygotowywanej przez rząd propozycji neutralizacji skutków potencjalnego kryzysu związanego z koronawirusem. W ocenie CCC wskazany byłby czasowy zakaz sprzedaży "na krótko" na GPW.

(fot. OleksSH / Shutterstock)

"Biznes znalazł się dziś w sytuacji bez precedensu, w której prowadzenie normalnej działalności nie jest możliwe. Dotyczy to całej branży handlowej, ale również każdej innej gałęzi biznesu. Obecnie wszystkie podmioty starają się podejmować działania, które przynajmniej częściowo zneutralizują skutki kryzysu, więc jako CCC oczekiwalibyśmy możliwie szerokiego pakietu wsparcia uwzględniającego nie tylko mały i średni biznes, ale również duże podmioty, największych pracodawców" - napisano w stanowisku CCC.

Spółka oczekuje przywrócenia handlowych niedziel do końca 2020 roku i w jej ocenie wskazany byłby czasowy zakaz sprzedaży na krótko na GPW, który - jak podaje komunikat - wprowadziły już inne rynki.

"Czekamy na oficjalne ogłoszenie pakietu osłonowego, w którym zawarte zostaną również inne kwestie finansowania czy ulg podatkowych, ale także kwestie pracownicze dotyczące wynagrodzeń czy zasiłków" - powiedział, cytowany w komunikacie, wiceprezes CCC Karol Półtorak. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ramzes12

GINO ROSSI ŁOSINO POZDRAWIA CCC I OCZEKUJE DALSZYCH SPADÓW NA GIEŁDZIE.

! Odpowiedz
8 7 twoja_hiena

Szanowni Prezesi ccc
Rozłożyliście rynek detaliczny na łopatki, jakim prawem na początku sezonu robicie -50% przeceny ,kiedy do nas małych firm rodzinnych przychodzi dopiero towar.
To jest bezprawie !!!
PAMIĘTAJCIE JEDNO PAZERNY TRACI PODWÓJNIE!!!
Za te wszystkie krzywdy przyszedł czas na was!
Chcieliście wykończyć nas wszystkich, ale karma wróciła w końcu do was.
Życzę przyjemnego lądowania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 14 technik_at

Kto ma czas w tygodniu, jak galerie puste

! Odpowiedz
31 39 karbinadel

Właśnie Niemcy znieśli zakaz handlu w niedzielę, który obowiązywał ponad 50 lat. Jak również zabronili organizacji nabożeństw. Tylko u nas kościół ma nadal więcej do powiedzenia niż rząd

! Odpowiedz
14 30 marianpazdzioch

A co ma kurs giełdowy do biznesu? Zakaz chyba poprawi im samopoczucie, bo nie wiem co jeszcze innego? Rząd czy inne urzędy jedyne co powinien robić to poluzować z podatkami, zrobić jakieś wakacje, ale na to jak wiadomo nie ma środków, bo zostały przeżarte w tzw. dobrych czasach.

! Odpowiedz
65 35 zamknackw

CCC moze pozwac Skarb Panstwa o odszkodowanie za straty spowodowane wprowadzeniem stanu zagrozenia epidemicznego. Wiec lepiej zniesc ten zakaz i to na zawsze.

! Odpowiedz
72 60 loool

Sprzedają buty z 200% marżą i marudzą że jest źle. To zwykli lichwiarze

! Odpowiedz
9 55 crazycat

marże to zobaczysz jak się CCC położy wtedy 400% to będzie tanio

! Odpowiedz
2 11 znawca_wszystkiego

A myślałes, że jakie są marże na odzieży? Produkuje się w Chinach i sprzedaj na cały świecie z 10x-50x przebitką. Stąd okazje i czarne piątki -70%

! Odpowiedz
25 50 karbinadel

Jeszcze wam ta pisia Schadenfreude wyjdzie bokiem. Was też dotkną te bankructwa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne