REKLAMA

CCC, LPP, Vistula w górę po zapowiedzi otwarcia galerii

2020-04-29 10:33
publikacja
2020-04-29 10:33

Zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca otwarcia galerii handlowych wywołała mocne wzrosty na akcjach firm odzieżowych notowanych na GPW.

fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

- W ramach odmrażania gospodarki rząd postanowił umożliwić od 4 maja działalność galerii handlowych, hoteli i miejsc noclegowych - powiedział na środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Informacja ta wywołała wzrosty na akcjach spółek odzieżowych. Akcje CCCna środowej sesji około godziny 11:30 drożały o ponad 15 proc. i były liderem idensu WIG20. Tuż za plecami CCC znalazło się  LPP, czyli właściciela m.in. sklepów Reserved, którego akcje szły w górę o ponad 8 proc.

Wzrosty obserwowano także na akcjach spółek odzieżowych spoza WIG20. Aż o 30 proc. w górę szły papiery Monnari, 19 proc. drożał Wittchen, 11 proc. zyskiwali Esotiq i VRG, czyli Vistula, na 6-proc. plusie znalazł się zaś Solar. 

Przypomnijmy, że zamknięcie galerii handlowych stało się poważnym problemem dla detalistów, bowiem większość ich przychodów pochodziła właśnie ze sprzedaży w galerii. Ci, którzy mieli rozbudowane kanały online, ratowali się sprzedażą internetową, nie była ona jednak w stanie w pełni zrekompensować wyrwy po galeriach.

Warto dodać, że częściowe otwieranie sklepów już miało miejsce. Przykładowo przed tygodniem grupa CCC otworzyła ponad 100 swoich sklepów działających poza galeriami handlowymi. - Po pierwszych otwarciach widzimy, że trafic jest mniejszy o ok. 50 proc., to trochę lepiej niż się spodziewaliśmy. Konwersja jest ponad 30 proc. wyższa niż w ubiegłym roku, wyższa jest sprzedaż na paragon. W tych pierwszych dniach LFL mamy w Polsce na poziomie minus 25 proc., a więc istotnie lepiej niż zakładaliśmy - powiedział prezes CCC podczas wideokonferencji.

To pokazuje, że otwarcie galerii wcale nie będzie najprawdopodobniej oznaczało pełnego powrotu do normalności. Czasy nadal są szczególne i ruch może być ograniczony.

AT

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
wtomek
Normalność w galeriach w okresie letnim to puste galerie. Systemy wentylacyjne to główne źródło kłopotów w tych molochach. Galerie robią 80% obrotu w końcówce roku, nie rozumiem tego skowytu już po kilku tygodniach od zamknięcia.
pragmatyk4
Krok w stronę normalności. Tylko czy wrócą tłumy? Restauracje i kawiarnie w galeriach zamknięte, kina też. Ludzie przyjdą tylko po to co potrzebują. Obawa o przyszłe zarobki jest, więc tłumów nie będzie. Choć może będą prawdziwe a nie udawane wyprzedaże.
loool
Za niczym innym tak nie tęsknię jak za szałem kupowania szmat w galeriach.
gregzacha
Ktoś może się bardzo rozczarować jak trupy zaczną wypadać z szafy.
bha
Pandemia ,Epidemia nadal trwa i jeszcze daleko do jej końca.,optymizm konsumentów kiepski,wzrosło na rynku bezrobocie,mamy nagminne cięcie etatów ,pensji,PKB kraju to na koniec roku jedna wielka ??? .Do tego panujący wszechobecny dystans ludzi i ich obawy ,lęk i strach przed ewentualną infekcją covid 19. Więc do prawdziwej normalności Pandemia ,Epidemia nadal trwa i jeszcze daleko do jej końca.,optymizm konsumentów kiepski,wzrosło na rynku bezrobocie,mamy nagminne cięcie etatów ,pensji,PKB kraju to na koniec roku jedna wielka ??? .Do tego panujący wszechobecny dystans ludzi i ich obawy ,lęk i strach przed ewentualną infekcją covid 19. Więc do prawdziwej normalności jeszcze daleka wyboista niepewna droga
pan_cogitoo
Epidemia?! Chyba urojona i to ta medialna z pewnoscia.
gainer
Sklep z butami ( pełen szacunek) odbija więcej niż banki Peako i PkoBP... brawo Eryk Łon, brawo RPP, brawo Glapiński,
trooper
Od ekstremum do ekstremum. Otwarcie galerii będzie bolało, ojj będzie bolało. Ale to już po wyborach.

Powiązane: Koronawirus na GPW i giełdach światowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki