REKLAMA

Budżetówka żąda podwyżek

2014-08-14 06:04
publikacja
2014-08-14 06:04
fot. iStockphoto / Thinkstock / Thinkstock

Strażacy, służba więzienna, pracownicy sanepidów szykują pozwy zbiorowe przeciwko skarbowi państwa. Powód? Brak waloryzacji wynagrodzeń - donosi "Gazeta Wyborcza".

Od 2010 r. w budżetówce brak jest waloryzacji płac. Pojawiają się głosy, że podwyżek może nie być nawet do 2017 r. Przedstawiciele budżetówki podkreślają, że obecny system nie jest sprawiedliwy - są sfery traktowane lepiej.

"Sąd nie zastępuje państwa w ustalaniu wysokości płacy, nie tędy droga" - ocenia pomysł pozwów zbiorowych prof. Jakub Stelina z katedry prawa pracy Uniwersytetu Gdańskiego. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~antysocjalista
Dlatego głosuję na JKM. Rzygam już budżetówką. Pieniądze wyrzucane w błoto. Ale swołocz intelektualna i tak będzie głosować na socjalistów z PO, PiS, PSL, SLD, TR, SP...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Term
To zmieńcie pracę ..... mi też nikt od tak nie daje podwyżek .... sam muszę na nie ciężko pracować ...
~tm
Od przywilejów im się w głowach pomieszało.
~giegie
przyjdzie czas, iż zamiast podwyżek będą obniżki płac w sferze budżetowej oraz emerytur. Nadzieja, że NBP uruchomi drukarkę to każdy urzędnik dostanie i 50000zł a emeryt 20000zł.
~miki
A ja żądam likwidacji przywilejów emerytalnych dla żądających podwyżek
~filc
Zawsze można zmienić pracę na taką gdzie są podwyżki. Nie trzeba byc na państwowym. Tylko trzeba będzie wtedy pracowac a nie skladać pozwy.
~noname
prof. Jakub Stelina z katedry prawa pracy Uniwersytetu Gdańskiego musi zatem się douczyć. Należy się waloryzacja wg. przepisów o wynagrodzeniach dla urzędników państwowych. Zamrożenie płac łamie konstytucyjną ochronę praw nabytych. STĄD pozwy, a nie wyłącznie na podstawie pobożnych życzeń.
~seth
z takim myśleniem to nigdy nie zmienili byśmy żadnego prawa
~abecadlo
no tylko, że w naszym kraju prawa nabyte wartości nie mają. W ostatnim czasie było conajmniej kilka takich przypadków w których prawa nabyte zostały cofnięte i nawet TK nie widzi w tym nic złego więc w czym rzecz?

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki