Brytyjska Wonga przestaje pożyczać

Dalszy ciąg kłopotów jednej z największych firm pożyczkowych w Wielkiej Brytanii. Wonga poinformowała o zaprzestaniu przyjmowania wniosków o nowe pożyczki. Biznes jest na skraju niewypłacalności po nagłym napływie roszczeń klientów obsługiwanych przed 2014 r.

Kilka dni temu brytyjskie media informowały o poważnych zawirowaniach w specjalizującej się w internetowych pożyczkach firmie Wonga. Pożyczkodawca znalazł się na skraju upadłości, a sytuacji nie poprawił awaryjny zastrzyk kapitału od udziałowców w wysokości 10 mln funtów.

(materiały dla mediów)

Wonga w Wielkiej Brytanii przynosiła straty już od 2015 r. Powodem była konieczność wypłaty rekompensat dla klientów, którzy padli ofiarą niewłaściwych praktyk windykacyjnych oraz reklamowych. Sytuację dodatkowo skomplikowały wprowadzone na tamtejszym rynku limity kosztów kredytu, które obniżyły rentowność biznesu.

W komunikacie umieszczonym na stronie internetowej Wonga.com firma informuje obecnie klientów o zaprzestaniu przyjmowania wniosków o nowe pożyczki. Pożyczkodawca wskazuje, że „w dalszym ciągu ocenia dostępne opcje działania”, a obecni klienci powinni nadal normalnie obsługiwać swoje zobowiązania.

Firma działa również na rynku polskim, a 27 sierpnia 2018 r. Sky News donosił, że Wonga rozważa sprzedaż niektórych aktywów, w tym polskiej spółki zależnej. Biuro prasowe Wonga.pl Sp. z o.o. informowało wówczas, że sytuacja firmy w Polsce jest stabilna, a biznes zakończył 2017 r. zyskiem w wysokości 6 mln zł. „Wonga w Polsce działa normalnie, bez zmian” – informowano.

Michał Kisiel

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 erykc

Dlatego dawno temu zdecydowałem się na Hapi pożyczki. Długo szukałem najlepszej i najbardziej optymalnej dla mnie oferty. Bezpieczna współpraca jest kluczem do wszystkiego zwłaszcza gdy chodzi o pieniądze. Może komuś się przyda https://www.youtube.com/channel/UCv9pZ1eP4Rmf3sTvdZSGUkA/videos

! Odpowiedz
10 24 yabool

A w Polsce znowu wszystko zgodnie z literą prawa.
Tak właśnie aparat państwa polskiego dba o obywateli.
Tak samo dbał o frankowiczów, polisolokatowców, amber goldów, skoków wołomin itp...

W UK wprowadzono limity dla tego typu złodziejskiej działalności okradającej staruszków a w Polsce eldorado ciągle kwitnie. Pisiory pewnie jeszcze tego nie zdążyli ogarnąć, ale mam nadzieję, że to niedługo potrwa...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 19 dziki_losos

W Polsce też są limity, ale firmy je kreatywnie omijają - np. sprzedając dług innej firmie, która go "refinansuje" lub "konsoliduje", oczywiście doliczając swój procent. Tak to się kręci.

! Odpowiedz
6 34 1as

Piękna informacja! Jak ja lubię, kiedy złodzieje upadają!

! Odpowiedz
1 20 specjalnie_zarejstrowany1

Teraz pytanie kto finansuje Wonge i kto finansuje tego co finansuje Wonge. Pewnie na koncu lancuszka jest jakis bank.

! Odpowiedz
0 14 bankier234

to vivus otwiera szampana! Następna firma, która padła ofiarą własnych błędów, a nie otoczeniem politycznym.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil