REKLAMA

Badania pójdą za pracownikiem

2013-02-07 06:24
publikacja
2013-02-07 06:24

W założeniach do projektu ustawy o ułatwianiu warunków wykonywania działalności gospodarczej resort gospodarki proponuje umożliwienie przyjmowania do pracy na podstawie badań lekarskich z poprzedniej firmy - informuje "Puls Biznesu".

Zobacz także:
OPIS
To pacjent jest problemem służby zdrowia

Wyjątek powinni stanowić pracownicy zatrudniani w szczególnych gałęziach gospodarki, np. spożywczej, medycznej, ratowniczej oraz transporcie lądowym, morskim i lotniczym.

Obecnie przy zmianie zatrudnienia pracownik ma obowiązek wykonania badań lekarskich przed podjęciem pracy w nowej firmie nawet, gdy czekają go te same zadania. Zdaniem resortu gospodarki jest to niepotrzebne dublowanie obowiązków i kosztów.

Komentuje Barbara Sielicka, ekspert Bankier.pl
”Barbara

To krok w dobrą stronę

Każdą zmianę, która ma na celu ograniczenie biurokracji, obowiązków i kosztów dla przedsiębiorcy należy oceniać pozytywnie.

Pracodawca ponosi koszty badań wstępnych, okresowych i kontrolnych. Im większa firma i konieczność częstszych badań, tym koszt dla pracodawcy rośnie. Każdą więc zmianę, która ma na celu ograniczenie biurokracji, obowiązków i kosztów dla przedsiębiorcy należy oceniać pozytywnie. Pamiętajmy jednak, że to nie koszt badań lekarskich pracowników jest dla przedsiębiorców największą bolączką. Są one bowiem niewielkie w porównaniu do comiesięcznych obciążeń chociażby z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne odprowadzanych za pracowników.

sto/PAP

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki