REKLAMA

Aż 22 proc. niezdecydowanych w najnowszym sondażu CBOS

2021-09-17 14:42
publikacja
2021-09-17 14:42
Aż 22 proc. niezdecydowanych w najnowszym sondażu CBOS
Aż 22 proc. niezdecydowanych w najnowszym sondażu CBOS
fot. Adam Chelstowski / / Forum

Na PiS (wraz z Solidarną Polską) zagłosowałoby 34 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na KO - 16 proc., na Polskę 2050 - 12 proc., a na Konfederację - 5 proc.; Lewica, KP-PSL i Porozumienie znalazłyby się poza Sejmem - wynika z sondażu CBOS. Niezdecydowanych na kogo głosować było 22 proc.

Według wrześniowego sondażu CBOS, na PiS wraz z Solidarną Polską zagłosowałoby 34 proc. ankietowanych zamierzających wziąć udział w wyborach - tyle samo co w poprzednim sondażu, z sierpnia.

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 16 proc. - o 2 punkty proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu. Trzecie miejsce zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 12 proc. (o 1 punkt proc. więcej).

Konfederacja uzyskała w sondażu 5 proc. poparcie - bez zmian w stosunku do sierpnia.

Poniżej progu wyborczego uplasowały się w sondażu: Lewica z poparciem 4 proc. (spadek o 1 punkt proc. w stosunku do sierpnia), PSL-Koalicja Polskiej - 1 proc. poparcia (spadek o 2 punkty proc.), Kukiz’15 - 1 proc. (bez zmian) oraz Porozumienia Jarosława Gowina - 1 proc. ( wzrost o 1 punkt).

CBOS zauważa, że najbardziej znacząca zmiana w tym miesiącu dokonała się w przypadku osób niezdecydowanych, na kogo głosować – w stosunku do sierpnia ich odsetek wzrósł o 4 punkty proc. - z 18 proc. do 22 proc., "co oznacza, że już blisko co czwarty Polak nie ma sprecyzowanych preferencji partyjnych". "Warto zaznaczyć, że to najwyższy wynik od maja 2014 roku, a zatem od ponad 7 lat." - podkreśla ośrodek.

Według sondażu, gdyby wybory do Sejmu i Senatu odbywały się we wrześniu, chciałoby w nich wziąć udział 77 proc. badanych , czyli o 2 punkty proc. więcej niż miesiąc temu. Nie wzięłoby w wyborach udziału 12 proc. ankietowanych (1 punkt proc. mniej). Niezdecydowanych co do udziału w wyborach było 11 proc. (1 punkt proc. mniej).

Sondaż przeprowadzono w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski. Każdy respondent wybierał samodzielnie jedną z metod: wywiad bezpośredni z udziałem ankietera (metoda CAPI), wywiad telefoniczny po skontaktowaniu się z ankieterem CBOS (CATI), samodzielne wypełnienie ankiety internetowej. We wszystkich przypadkach ankieta miała taki sam zestaw pytań oraz strukturę. Badanie zrealizowano od 6 do 16 września 2021 roku na próbie liczącej 1218 osób (w tym: 62,4 proc. metodą CAPI, 25,0 proc. – CATI i 12,6 proc. – CAWI). (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (5)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
A o czym tu decydować? czy wybrać jedne marionetki czy drugie? wybór czy wydłubać sobie prawe czy lewe oko.
Te 22% zaczyna myśleć i dołączy do tych 50% co nie chodzi na wybory i w sumie to myślę że to dobrze bo zaczyna pojawiać się jedność w narodzie, może kiedyś pewnego pięknego dnia wszyscy pójdziemy razem
A o czym tu decydować? czy wybrać jedne marionetki czy drugie? wybór czy wydłubać sobie prawe czy lewe oko.
Te 22% zaczyna myśleć i dołączy do tych 50% co nie chodzi na wybory i w sumie to myślę że to dobrze bo zaczyna pojawiać się jedność w narodzie, może kiedyś pewnego pięknego dnia wszyscy pójdziemy razem przed sejm i senat z konstrukcją drewniano stalową lub drewniano sznurową i wtedy rzeczywiście wybierzemy kogoś kto przynajmniej nie będzie realizował planów korporacji i państw im podległych.
luxferre
W zeszłym roku rząd zabił 120 000 ludzi wyłączając służbę zdrowia (ale pobierając dalej składki), a 150 000 ludzi doprowadził bezprawnie do bankructwa.
Nie było jednego wystrzału na wiejskiej, nie poleciał jeden koktajl mołotowa w stronę sejmu, choć w tak krótkim czasie narodu polskiego nie wyniszczono tak bardzo
W zeszłym roku rząd zabił 120 000 ludzi wyłączając służbę zdrowia (ale pobierając dalej składki), a 150 000 ludzi doprowadził bezprawnie do bankructwa.
Nie było jednego wystrzału na wiejskiej, nie poleciał jeden koktajl mołotowa w stronę sejmu, choć w tak krótkim czasie narodu polskiego nie wyniszczono tak bardzo od czasów Hitlera.
Nie licz na żadne konstrukcje pod sejmem. Jesteśmy wykastrowanym społeczeństwem, pozbawionym instynktu samozachowawczego. Można z nami zrobić wszystko, a my nawet nie zareagujemy.
prawdziwynierobot
na zdjęciu z tyłu, za premierem widoczny jest pan prezes z naręczem cebuli
newsman
te 22 procent to ci co zyja z PISU i ich rodziny oni wszyscy czekaja tylko na sygnal kiedy nastapi odwrot to ci co zawsze trzymaja z silniejszymi to takie prostytutki politczne umiejace dobrze liczyc beda pasozytowac na kazdej wladzy ale i wygrywac dla niej wybory
dzo_bajden
rządowy ośrodek dał partii rządzącej tylko 34% ???
Skandal, oj polecą głowy...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki