REKLAMA

Awaria w sieci Virgin Mobile

2019-03-21 06:42, akt.2019-03-21 16:34
publikacja
2019-03-21 06:42
aktualizacja
2019-03-21 16:34
Awaria w sieci Virgin Mobile
Awaria w sieci Virgin Mobile
fot. Michał Fludra / / ZUMA Press

Użytkownicy sieci Virgin Mobile w czwartek od rana zgłaszali problemy z działaniem sieci. Nie mogli wykonywać połączeń, dostępne były tylko numery alarmowe. Awaria została usunięta około godziny 15.

Awaria została usunięta, a usługi dla klientów - przywrócone - poinformowała po godz. 15 sieć Virgin Mobile. Sieć zaoferowała też swoim klientom prezenty w ramach rekompensaty za brak możliwości korzystania z usług

Jak potwierdził w rozmowie z Bankier.pl Mateusz Piotrowski, rzecznik sieci Virgin Mobile, w nocy faktycznie rozpoczęła się awaria, w wyniku której użytkownicy nie mogli wykonywać połączeń, a w wyniku dużej liczby telefonów od klientów były trudności z dodzwonienem się na infolinię sieci. „Awaria spowodowana była problemem w komunikacji między systemem Virgin Mobile a siecią radiową. W chwili obecnej pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem wszystkich usług” – informował wtedy Piotrowski. 

Użytkownicy wirtualnego operatora Virgin Mobile od rana zgłaszali problemy z zasięgiem w swojej sieci. W efekcie nie mogli wykonywać połączeń telefonicznych, dało się tylko wykonywać połączenia alarmowe. Użytkownicy na gorąco komentowali problemy z zasięgiem na profilu Virgin na Facebooku:

fot. / / Bankier.pl

„Sieć nie działa!!! Zet jakiejkolwiek informacji!!! Zero kontaktu z infolinią. XXI WIEK a coraz większa żenada!!!!” – pisze jeden z użytkowników sieci. „Wiadomo coś? Jestem w 9 miesiącu ciąży i wolałabym ten zasięg mieć..” – donosi inna użytkowniczka. „Ludzie, przestańcie sarkać. Rozumiem ból, też jestem odcięta, ale chyba nie zrobili tego specjalnie. Zdarza się. Oby szybko wróciło. Miłego dnia dla wszystkich” – zdenerwowanych użytkowników próbowała uspokoić inna osoba.

Sieć Virgin Mobile to wirtualny operator komórkowy. To oznacza, że nie ma on własnej infrastruktury telekomunikacyjnej w postaci nadajników. Zamiast tego korzysta z nadajników operatorów, którzy swoje nadajniki posiadają. Jak czytamy na stronach Virgin Mobile, podstawowym operatorem, na którego nadajnikach działa sieć Virgin, jest sieć komórkowa Play. Ale Virgin korzysta także z nadajników T-Mobile oraz Orange. Jednak, jak informowali użytkownicy, próba zmiany na sieć nadajników innego operatora nie przynosiła efektu.

Idąc tym tropem, sprawdziliśmy raporty na temat awarii w sieci Play, jakie zbierane są w serwisie Downdetector. I faktycznie, liczba raportów o awariach w sieci Play znacznie wzrosła w ciągu ostatniej doby przed awarią. Jednak jest to zaszłość z danych czasów, kiedy to sieć Virgin Mobile korzystała tylko i wyłącznie z infrastruktury sieci Play – wynika z wyjaśnień udzielonych nam przez Marcina Gruszkę, rzecznika sieci Play.

W tej chwili taka sytuacja nie ma już miejsca. Virgin Mobile samodzielnie zarządza już swoją siecią i przyczyna awarii leży tylko i wyłącznie po stronie sieci Virgin Mobile. Najprawdopodobniej użytkownicy sieci Virgin Mobile wciąż jednak kojarzą sytuację z przeszłości. A że w serwisie Downdetector nie można zgłosić awarii, bo nie ma profilu sieci Virgin Mobile, więc efektem są zgłoszenia klientów Virgin pozostawiane w profilu sieci Play. Marcin Gruszka zapowiedział, że podejmie odpowiednią interwencję, aby zmienić ten stan rzeczy.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
czytacz
he he ciekawe jaki prezent dostanę?A mnie się wydaje,że to jednak z powodu działań Playa,który chce przejąc Virgin.
jakubd
haha ale zalosny serwis, dziadkowiaka to pamietam pare lat temu jako inwestora a teraz zalosne artykuly pisze hahaha
wizytator
Mi dziala tylko internet, ale mam ustawione korzystanie z t-mobile nadajników. Jest zasięg ale rozmowy nie łączy, Whatsapp działa.
zenonn
Awarie się zdarzają, wypadki chodzą po ludziach, to wie każdy normalny człowiek.
Na tę okoliczność ma odwody, plany awaryjne.
Mnóstwo ludzi ma zapasowy telefon, kartę SIM innego operatora.
Mnóstwo ludzi ma osad na koncie bankowym by zapłałcić za taksówkę, holowanie, naprawę auta czy wykupiło abonament. Ma też zapasowy naładowany
Awarie się zdarzają, wypadki chodzą po ludziach, to wie każdy normalny człowiek.
Na tę okoliczność ma odwody, plany awaryjne.
Mnóstwo ludzi ma zapasowy telefon, kartę SIM innego operatora.
Mnóstwo ludzi ma osad na koncie bankowym by zapłałcić za taksówkę, holowanie, naprawę auta czy wykupiło abonament. Ma też zapasowy naładowany telefon i latarkę.
Kto nie "wiedział", jego problem, i pyskowanie zbędne.
marcint88
https://www.stopacta2.org/en/
zzibi2
problemem nie jest sama awaria - bo te się zdarzają, ale fakt ukrywania tego i braku jasnego przekazu
kzabor
W całym Gdańsku nie działa sieć, są tylko połączenia alarmowe.
miko74j
Dziękuje Panie Marcinie za szybki i wiele wyjaśniający artykuł.

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki