Apple chce produkować samochody?

Apple już niejednokrotnie próbował dywersyfikować swoje portfolio produktowe. Zaliczając przy tym kilka porażek, nie chce się poddawać i planuje kolejne inwestycje. Tym razem w urzędzie patentowym pojawił się projekt elektrycznego samochodu Apple, a współpraca Apple i IBM w zakresie usług medycznych zaczyna nabierać tempa.

Projekt Apple Electric Car, Inc. trafił do urzędu patentowego (CNN Money)Zdjęcie przedstawiające projekt wyświetlacza zamocowanego w kokpicie wózka golfowego obiegło  już internet. Czy Apple planuje wejść w konkurencję z czołowymi markami motoryzacyjnymi? Okazuje się, że takie pomysły pojawiły się w głowach zarządu giganta z Cupertino jeszcze rok temu, kiedy szef Tesli, Elon Musk, pojawił się w siedzibie Apple – donosi portal CNN Money.

Choć sam Musk zaprzeczał wtedy, jakoby spotkanie dotyczyło przejęcia Tesli przez jedną z czołowych marek urządzeń elektronicznych, domysłom nie było widać końca. Być może chodziło tylko o współpracę tych dwóch firm przy tworzeniu aplikacji do kontrolowania Tesli z poziomu zegarka Apple, a może jednak dotyczyło większej sprawy. Na tę chwilę na próżno można doszukiwać się szczegółów odnośnie do pomysłu patentowego Apple.

Apple i IBM rekrutują sprzedawców aplikacji zdrowotnych

O ile los rozwiązań motoryzacyjnych Apple’a stoi ciągle pod znakiem zapytania, firma aktywnie zaczęła starać się o wejście na rynek opieki zdrowotnej. Rozwiązania opracowywane wraz z działem Healthcare & Retail amerykańskiej firmy IBM w obecnym stadium potrzebują specjalisty ds. rozwoju – z taką ofertą wyszły wspomniane firmy na rynku pracy – wynika z informacji serwisu VentureBeat.

Poszukiwany pracownik miałby zajmować się partnerstwem biznesowym w obrębie tego segmentu, dbać o dobry kontakt z klientami i wyniki sprzedażowe. Apple ma ambicje, by zabrać część udziału w rynku Microsoftowi, który jest już obecny m.in. w szpitalach ze swoimi pakietami aplikacji.

/mg

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~derpr

a po update softu spalanie wzrasta o 300%

! Odpowiedz
10 2 ~arfen_radom_pl

Super wiadomość. Samochód Google, Apple czekamy na Microsoft. Pracy dla programistów będzie całe mnóstwo. Nie mogę się doczekać skoku technologicznego. Marzy mi się taka Tesla sterowana komputerem pokładowym z iOS. Coś pięknego. Oby więcej tego typu informacji!

! Odpowiedz
2 12 ~robcio

Czekam kiedy Apple opatentuje... silniki elektryczne.
Swoją drogą jak jest "ogryzek" po angielsku? ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.