REKLAMA

Amazon otwiera aptekę internetową

2020-11-19 10:25
publikacja
2020-11-19 10:25
fot. materiały prasowe / Amazon

Amazon otwiera aptekę internetową, klienci kupią lekarstwa online - również te na receptę. Po latach przygotowań rusza Amazon Pharmacy.

Amazon Pharmacy umożliwi klientom zamówienie lekarstw bez konieczności wychodzenia z domu - za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej platformy. W ten sposób można będzie zakupić również leki wydawane na receptę. Mieszkańcy 45 stanów USA (z wyjątkiem Hawajów, Illinois, Kentucky, Luizjany i Minnesoty) będą mogli skorzystać z internetowej apteki.

Klienci będą mogli korzystać z zabezpieczonego loginu, w którym dodadzą informacje o swoim ubezpieczeniu zdrowotnym. Z tego poziomu możliwe będzie zarządzanie receptami oraz wybieranie sposobu zapłaty - płatność samodzielna lub pokrycie zakupu z ubezpieczenia zdrowotnego. Strona pozwoli również sprawdzić cenę lekarstwa przy obu opcjach płatności. Cały proces ma być łatwy i bezpieczny, podkreśla Amazon.

Firma Jeffa Bezosa uruchamia Amazon Pharmacy dwa lata po zakupie amerykańskiej apteki internetowej PillPack. Koncern kupił spółkę za 750 mln dolarów. Platforma dostarcza klientom w Stanach Zjednoczonych leki posortowane i poukładane w dziennych dawkach. 

Amazon Pharmacy wywołał poruszenie na amerykańskim rynku aptek. We wtorek (17 listopada) notowania największych koncernów zajmujących się sprzedażą lekarstw w Ameryce spadły o nawet kilkanaście procent. Walgreens Boots Alliance zanotował spadek o 9,6 proc., z kolei firma CVS o 8,6 proc., natomiast akcje Rite Aid zmniejszyły się o 16,2 proc. Również notowania GoodRx (aplikacji pomagające w znalezieniu zniżki na leki na receptę) spadły o 22,5 proc., podaje CNBC.

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
Może w końcu ktoś rozwalili monopol i układ paru firm na tym rynku. Niestety zanosi się, że ewentualnie będzie to przejście z jednego monopolu w drugi.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki