REKLAMA

Alma Market planuje dalsze zwolnienia grupowe; pracę stracą kolejne 383 osoby

2016-11-07 19:57
publikacja
2016-11-07 19:57

Alma Market planuje kolejne zwolnienia grupowe, ze względu na redukcję nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności. Tym razem pracę straci kolejnych 383 pracowników - podała spółka w komunikacie.

fot. Wojciech Matusik / / FORUM

We wrześniu Alma Market informowała o zwolnieniach grupowych, które obejmą do 1321 pracowników. Należące do Alma Market delikatesy internetowe Alma24.pl zakończyły działalność pod koniec października.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Alma Market nie spłaciła w wymaganym przez PKO BP kredytów, gdyż spółka kwestionuje skuteczność złożonych przez bank wypowiedzeń umów - poinformowała spółka w komunikacie.

Kilka dni temu PKO BP wypowiedział Almie Market trzy umowy kredytowe, co zobowiązywało ją do spłaty 60,9 mln zł. Wypowiedziane zostały dwa kredyty inwestycyjne (z 2007 r. i 2010 r.) oraz jeden kredyt wielocelowy z 2013 r.

Termin wypowiedzenia wynosił 7 dni licząc od dnia następnego po dniu doręczenia wypowiedzenia.

Zarząd Alma Market złożył 14 października do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

Z kolei na 15 listopada zwołano walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze Alma Market chcą zmienić zarząd i radę nadzorczą. Porządek obraz NWZ przewiduje m.in. "podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie zarządu spółki; podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki", jak podano w projektach uchwał.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

ISBNews (PAP)jow/ ana/

Źródło:Bankier24
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~driver
Dlaczego Alma nie wypłaciła wynagrodzeń za Pazdziernik zarówno zwolnionym ( bez obowiązku świadczenia pracy w Pazdzierniku ze zlikwidowanych placówek) jak i nadal wykonującym pracę ????? 15 Listopada to akcjonariusze mogą sobie...bo gdzie byli do tej pory ?

Powiązane: Moda, odzież, ubrania, przemysł tekstylny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki