Allegro - tydzień zniżek. Promocje nawet do 70%

Blisko 200 milionów produktów w cenach obniżonych nawet o 70% dostępnych jest w serwisie Allegro w ramach „Allegro Smart! Week”. Aby skorzystać z promocji, trzeba wykupić subskrypcję Allegro Smart! umożliwiającą darmowy odbiór paczek.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

„Allegro Smart Week” ruszył dzisiaj i potrwa do najbliższej niedzieli, 6 października. W tym czasie będzie można skorzystać z 35 tys. ofert i 200 mln produktów w cenach obniżonych nawet o 70 proc.

Tańsza elektronika i bilety

Przeceniona została zwłaszcza elektronika: smartfony marek Samsung, Xiaomi, iPhone, smartwatch'e, konsole PlayStation i Xbox, laptopy Huawei i Lenovo, MacBooki, a także urządzenia AGD, m.in. odkurzacze Roomba.

Zniżkami, sięgającymi do 20 proc., objęte zostały także bilety na kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych z oferty eBilet.pl.

Jak skorzystać z Allegro Smart! Week

Aby skorzystać z promocji, trzeba mieć wykupioną subskrypcję Allegro Smart!, która kilka dni temu obchodziła pierwszą rocznicę funkcjonowania.

To usługa umożliwiającą nieograniczoną liczbę bezpłatnych dostaw do ok. 20 tys. punktów odbioru i paczkomatów. Aby korzystać z darmowych dostaw, trzeba wykupić roczną subskrypcję za 49 zł.
Darmową wysyłką objęte są zamówienia, których wartość wynosi co najmniej 40 zł i które wystawiane są przez sprzedawców uczestniczących w programie. Usługa umożliwia także bezpłatne zwroty produktów.

62 mln ofert w Allegro Smart!

Jak informują przedstawiciele Allegro, dzięki Allegro Smart! klienci serwisu zaoszczędzili w ciągu pierwszego roku ponad 250 mln zł na dostawach. O 37 proc. wzrosła z kolei sprzedaż w ramach Allegro Smart! w porównaniu do 16 proc. w przypadku pozostałych sprzedawców.

– Klienci, którzy korzystają z Allegro Smart!, kupują prawie 6 razy więcej niż inni klienci – informuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

Programem objętych zostało blisko 62 mln ofert, najwięcej, bo 13,6 mln, w kategorii "Motoryzacja", 12 mln - w kategorii "Książki i komiksy", 11 mln - w "Elektronice", 6,5 mln - w kategorii "Moda" oraz 2,4 mln - w kategorii "Dziecko".

MKaz

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 3 sammler

Zastanawiam, jak to się wszystko bilansuje. Sam zaoszczędziłem (wg e-maila przesłanego przez Allegro) ok. 550 zł. Albo duży odsetek użytkowników Allegro Smart do tego dopłaca, albo dopłaca do tego samo Allegro.

! Odpowiedz
2 37 skaurus

Bardzo prosto, teraz nie liczy się już nie tylko sama sprzedaż, zysk, ale/i/tylko posiadanie klienta, Lidl ze swoją aplikacją, Allegro ze Smart, każdy sklep online który ma newslettera i kartę klienta z wyjątkowymi programami dla stałych klientów.
Na półkach wszędzie wszystkiego pełno, mnóstwo niepotrzebnych rzeczy a w domach coraz więcej przedmiotów kupionych pod wpływem impulsu a nie potrzeby.
Rozejrzyj się po pokoju, na bank znajdziesz 3 rzezczy których nie dotknąłeś od roku a tylko się kurzą.
Podsumowując, smart na Allegro pełni taką rolę, ma zdjać jeszcze jedna przyczyne dla której nie kupisz (koszty transportu). Ach i pamiętamy, wiele produktów wyprodukowano w Chinach i marża na nich to nie jest 20% :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 23 glos_rozsadku

w działach marketingu najczęściej pracują humaniści... wielu humanistów spało na lekcjach matematyki.

! Odpowiedz
0 41 remo87

Nie martw się, koszty wszystkich smarów pokrywa klient w coraz wyższych prowizjach allegro, tylko większość kupujących tego nie wie (szczególnie ci którzy na allegro nic nie sprzedają) To sprytny zabieg marketingowy, bo przecież "zaoszczędziłem na przesyłce" :-) To pomysł skopiowany od amazona. Teraz będziesz siłą rzeczy kupował coraz więcej na allegro, bo przecież jesteś "smart" :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 12 sammler odpowiada remo87

Na mnie takie rzeczy ("jesteś smart") nie działają. Może jestem o tyle nietypowym przypadkiem, że ja i tak 90% towarów kupowałem na Allegro (prawie wszystko z wyjątkiem jedzenia i częściowo ubrań). Więc mnie ten program po prostu pasuje. Ale na pewno nie może się samofinansować, tylko ktoś do niego dopłaca. Nie przy tej skali oszczędności (550 zł vs zapłacone 50 zł).

Częściowo rację ma kolega skaurus - że nawet gdy potrzebuję kupić coś tańszego niż 40 zł, to dobieram inną rzecz od tego samego sprzedawcy, żeby do 40 zł dobić. Tylko że to raczej nie są "zbędne" rzeczy, a takie, które i tak miałem w planach kupić. Raczej wybieram więc tego sprzedającego, który ma szerszą ofertę i znajdę u niego obie rzeczy. Nawet jeśli ta pierwsza, dla której na Allegro wszedłem, jest u niego o parę procent droższa.

Zauważyłem natomiast inną tendencję - wzrost cen wielu produktów do poziomu 40 zł, czyli limitu uprawniającego do przesyłek bez dodatkowych opłat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 sammler odpowiada glos_rozsadku

No właśnie. Być może ostatnie podwyżki prowizji były spowodowane tym, że Allegro musiało dopłacać do Smarta więcej niż założyło.

Zauważyłem też, że InPost się ostatnio mocno promuje wśród zwykłych użytkowników. Pewnie chce zdywersyfikować źródła przychodów i uniezależnić się od Allegro (koszt dla klienta "z ulicy" był w sumie nieakceptowalny, przynajmniej dla mnie - był nawet wyższy od przesyłki kurierskiej Poczty nadawanej przez envelo.pl). A to tez może nie być bez związku ze Smartem i jakimiś naciskami ze strony Allegro.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 degrengolada

nie chodzi o to, że duży odsetek użytkowników Allegro Smart ma dopłacać. Tylko żeby allegro mogło pobierać absurdalne prowizje rzędu 10% od Ciebie kolego. Tak, od Ciebie bo przedsiębiorca przerzuca ten koszt na konsumenta. Bez pośrednika (allegro) kupiłbyś towary o 10% taniej, więc skoro robiłeś tak dużo zakupów że zaoszczędziłeś 550zł to znaczy że straciłeś na prowizjach kwotę rzędu kilku tysięcy złotych.

Co marketing robi z nieświadomymi konsumentami.. idealny przykład klienta. Klienta dziękującego z pocałowaniem dłoni za to, że został złupiony prowizjami na 10% od wartości towaru.

Brawo marketing allegro, doskonała robota.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 rf- odpowiada glos_rozsadku

Nie masz racji... Nie bez przyczyny mówi się, że marketing nie dogada się ze sprzedażą. Cele marketingu w większości przypadków są sprzeczne z tymi wyznaczonymi dla sprzedaży. Ściąganie klienta oznacza koszty, sprzedaż ma podnosić słupek...

! Odpowiedz
0 0 allegro_support

Allegro Smart! to prawdziwy przełom w polskim e-commerce. Dzięki tej usłudze można zapomnieć o kosztach dostawy i skupić się na przyjemności zakupów. Przy okazji można skorzystać z wielu promocji jak np. Allegro Smart!Week.Jest jeszcze wiele korzyści z posiadania pakietu Smart Allegro. Dla wielu klientów istotna jest właśnie wygoda korzystania z punktów odbioru i paczkomatów, które są zlokalizowane w dogodnych miejscach i które są dostępne o różnych porach dnia i nocy. Poza tym Allegro Smart! oferuje również bezpłatne zwroty, a także inne dodatkowe korzyści jak specjalne oferty dostępne tylko dla klientów Allegro Smart!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne