REKLAMA

Agent Tomek przekazywał dziennikarzom tajne dokumenty? "Na polecenie Kamińskiego i Wąsika"

Katarzyna Waś-Smarczewska2023-11-20 10:58, akt.2023-11-20 12:38redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-11-20 10:58
aktualizacja
2023-11-20 12:38

Były agent CBA Tomasz Kaczmarek zgłosił się do prokuratury, gdzie zeznaje przeciwko swoim byłym szefom. Jego zeznania  obciążają Mariusza Kamińskiego, Macieja Wąsika, Ernesta Bejdę, ale i propisowskich dziennikarzy - dowiedział się Wojciech Czuchowski z "Gazety Wyborczej".

Agent Tomek przekazywał dziennikarzom tajne dokumenty? "Na polecenie Kamińskiego i Wąsika"
Agent Tomek przekazywał dziennikarzom tajne dokumenty? "Na polecenie Kamińskiego i Wąsika"
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Tomasz Kaczmarek chce zostać świadkiem koronnym. Z tym zgłosił się do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie. Jak ustaliła "GW", zeznał, że "na polecenie swoich szefów - Kamińskiego, jego zastępcy Macieja Wąsika i Ernesta Bejdy - przekazywał dokumenty dziennikarzom: Cezarowi Gmyzowi, Dorocie Kani, Tomaszowi Sakiewiczowi czy Samuelowi Pereirze. Dziś to gwiazdy prorządowych mediów. Dostawali materiały opatrzone najwyższymi klauzulami tajności, a szefowie Biura mieli pełną świadomość, że łamią prawo." - czytamy w "GW".

Kaczmarek twierdzi, że proceder inspirowania mediów kwitami ze służb kontynuował, gdy był już posłem PiS. – Oni tłumaczyli, że publikacje, jakie z tego powstaną, są częścią naszych operacji. Te publikacje miały być częścią działań służb i służyć dla celów partii PiS - tłumaczy w "GW".

Reklama

I dodaje: - To jest mój obowiązek i forma odkupienia win. Nikt nie wie tyle o łamaniu prawa przez Kamińskiego i Wąsika co ja. Próbowałem już coś z tym zrobić w 2019 r., zeznając w prokuraturze w Katowicach. Wtedy się nie udało, sprawie ukręcono łeb. Dziś mogę liczyć, że prokuratura zachowa się niezależnie.

Ewentualnym nadaniem statusu świadka koronnego będzie się zajmował Dariusz Barski, zaufany człowiek ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

W latach 2006-10 Kaczmarek pracował przy najważniejszych operacjach specjalnych CBA, jak sprawa Beaty Sawickiej, Weroniki Marczuk czy willi Kwaśniewskich. Przez Mariusza Kamińskiego nazywany był perełką wśród pracowników służb, cenili go i nagradzali. Potem ich drogi się rozeszły i Kamiński podważał wiarygodność jego słów.

Więcej na ten temat w wywiadzie Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej".

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów. Telefon: 606 861 086

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (25)

dodaj komentarz
liczygrosz
Mnie tylko zastanawia jedno...czemu tego głąba ktokolwiek jeszcze zatrudnial.
kacz-dzong-un
Oj, jak różni ludzie zaczną sypać niedługo i wiele rzeczy wyjdzie jeszcze na jaw. Ale zabetonowanego fanatyka pisu nie przekona nawet to, jak mu rodzinę wybiją.
jezykminimalny
usuwam Bankiera ze wszystkich urządzeń, mój asystent chatgpt turbo mi to poradził, dość pudełka. Żegnajcie puste nicki.
pstrzezek
Uściskaj kolegów na farmie przed zmianą nicka na inny. I widzimy się jutro :)
track
Przekazywał tajne dokumenty, a teraz mówi, że go zmuszano, aż się wzruszyłem słuchając jego płaczu Z niego agent jak z koziej dupy trąba.
inwestor.pl
Cała ta trójka powinna trafić do więzienia.
pstrzezek
Zaczyna się walka o wyroki… Tomek składa coś takiego w prokuratorze Ziobry? Nie czeka na nowego nominanta? Kto by dawał taki cynk do obecnego min sprawiedliwości? Wyglada na to że Ziobro będzie grzebał PiS w ich własnym bagnie. Także po to by ratować swoją skórę
pstrzezek
Czy prawo ułaskawienia Kamińskiego ma termin ważności? :) Jeden z najbardziej śliskich kolesi dostał kwit nierówności od „prezydenta wszystkich Polaków” zanim jeszcze zapadł wyrok. Dziś wiadomo dlaczego

Powiązane: Afery rządu PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki