REKLAMA
SPRAWDŹ

700 tys. zł kary za nielegalne automaty do gry

2018-01-17 13:22
publikacja
2018-01-17 13:22

Karę 700 tys. zł ma zapłacić mieszkaniec Olsztyna, który udostępnił w swoim lokalu siedem nielegalnych automatów do gier hazardowych. O wydaniu decyzji administracyjnej w tej sprawie poinformował w środę Warmińsko-Mazurski Urząd Celno-Skarbowy.

fot. fullempty / / YAY Foto

Zdaniem Ryszarda Chudego z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, jest to pierwsze w regionie takie rozstrzygnięcie w oparciu o przepisy nowej ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia ub. roku.

Wprowadziła ona m.in. surowszy system kar administracyjnych - za prowadzenie nielegalnego automatu kara wynosi nie 12 tys. zł, jak wcześniej, ale 100 tys. zł. Mają je płacić zarówno właściciele takich urządzeń, jak i najemcy lokalu, w którym je udostępniono.

Zgodnie z decyzją administracyjną Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, mieszkaniec Olsztyna, który wstawił do lokalu siedem nielegalnych maszyn do gry ma zapłacić 700 tys. zł.

"Kończone jest kolejne postępowanie, które dotyczy spółki spoza naszego regionu, ale mającej u nas nielegalne punkty z automatami. W tym przypadku kara będzie jeszcze wyższa" - zapowiedział Chudy.

Ukaranym przysługuje odwołanie do dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, a następnie - w przypadku utrzymania decyzji - do Sądu Administracyjnego.

Zdaniem Chudego, można spodziewać się, że kar będzie więcej, bo wciąż zatrzymywane są kolejne nielegalne automaty. Jak mówił, np. we wtorek funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili kontrolę w punkcie, który "udawał kafejkę internetową".

Zamiast klasycznych automatów (tzw. jednorękich bandytów) do gier hazardowych wykorzystywano tam sprzęt komputerowy i mobilne urządzenie umieszczone w walizce, które można było przenosić w dowolne miejsce i nie wymagało dostępu do internetu.

Na podstawie kodeksu karnego skarbowego wobec organizatorów nielegalnego hazardu może zostać również orzeczona kara grzywny lub pozbawienia wolności do trzech lat.

autor: Marcin Boguszewski

edytor: Dorota Skrobisz

mbo/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ustawa o grach hazardowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki