Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -38,41%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem Quercus

Luty dla mojego portfela IKZE był dobry gdyż wzrósł o 10 % i obecnie wynosi 55.259 zł a od początku roku wzrósł o 17%. Jednak nie jestem w pełni z wyniku zadowolony gdyż przez mój zbytni pośpiech byłoby o 10% więcej zarobku – wyszedłem ze stratą DTP po artykule w pb.pl że nie będzie przejęcia (akcje kupiłem pod fundamenty a nie przejęcie) a dzisiaj okazuje się że jest przejęcie (uciekło mi 25%) oraz zbyt wcześnie zrealizowałem zyski na LSI (25% było wyżej ) oraz Quercus (10% uciekło).
Aktualnie moje największe pozycje po około 17% portfela czyli Stalexport i Vindexus czekają na wyniki a Euro-Tax na decyzję o 17-18% dywidendy. Na 15-20% dywidendy czeka też Interaolt którego akcje jeszcze dokupowałem i mam 10% portfela. Co do tej firmy miałem wątpliwości o przyszłe wyniki gdyż wydawało mi się (tak przeczytałem) że jest to zasługa wytworzenia więcej taniej energii przez wiatraki jednak one odpowiadają tylko za 15% sprzedaży a wyższa rentowność dodatkowo to zasługa (prawdopodobnie)  tańszych zakupów energii w Rosji (ich główny akcjonariusz to firma rosyjska) – a wynika to z bardzo słabego rubla w ubiegłym roku w stosunku do euro a raczej w rublu płacą rosji za kupioną energię. W tym roku rubel jest jeszcze słabszy do euro dlatego jeżeli wyniki za 1 kw potwierdzą wysokie zyski powiększam znacznie portfel w akcje tej spółki J
Ponadto w portfelu mam jeszcze (malejąco zaangażowanie) :  Modecom, Edinvest, SMT, Briju, Presco, AquaPoznań, Eurocent.
 Zrzut ekranu z rachunku IKZE
 RAZEM WARTOŚĆ PORTFELA
55 259.59

@ szeniek
Polwaxu wyniki są w zasadzie znane, bardzo dobre ale raczej już zdyskontowane, w krótkim terminie max wzrost 10% w długim terminie jest szansa na wzrosty w okolicach 15% rocznie (przy zachowaniu obecnej dynamiki rozwoju)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,00% 0,51 2020-10-29 11:26:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.