Najczęściej zadawane pytania - Forum Bankier.pl

 1. Czy trzeba się zalogować, aby pisać na forum?
  Nie. Użytkownik może zamieszczać posty bez logowania.
 2. Dlaczego warto się zarejestrować?
  Nazwa zarejestrowanego użytkownika jest chroniona hasłem i pojawia się na forum pogrubiona. Umożliwia to szybką identyfikację autora postu. Wypowiedzi zalogowanego użytkownika są automatycznie podpisywane jego nickiem. Ponadto zalogowany forumowicz ma dostęp do dodatkowych funkcji - może stworzyć listę obserwowanych wątków, ma dostęp do wszystkich swoich wypowiedzi, może również zadawać pytania na forum eksperckim.
 3. Dlaczego rejestracja nie jest obowiązkowa?
  Brak obowiązku rejestracji ma na celu zminimalizowania przeszkód w szybkiej i sprawnej dyskusji.
 4. Jak się zalogować?
  Zalogowanie na forum jest możliwe po zarejestrowaniu się na portalu Bankier.pl. Rejestracja zajmuje tylko kilka minut i jest możliwa na stronie
  /konto/rejestracja.
 5. Co to jest forum eksperckie?
  Na forum eksperckim specjaliści z różnych dziedzin finansów odpowiadają na pytania internautów. Posty w tej części forum mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy.
 6. Co oznaczają ikony lub tagi po lewej stronie wątków?
  Ikona oznacza, że wątku mogą wypowiadać się tylko zarejestrowani użytkownicy portalu Bankier.pl. O tym, czy wątek przeznaczony jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników decyduje twórca wątku.
  Na forum giełdowym wątkom można przypisywać nazwy spółek, których dotyczą. Nazwy mogą przypisywać sami użytkownicy forum, ale działa także automatyczny skrypt, który przypisuje nazwę spółki. Ułatwia to identyfikację wątków dotyczących konkretnych spółek. Kliknięcie na link przenosi użytkownika do listy wątków, które danej spółki dotyczą.
 7. Dlaczego niektóre nicki są pogrubione?
  Pogrubienie oznacza, że post został wysłany przez użytkownika, który zarejestrował się na portalu Bankier.pl i dzięki temu może korzystać z dodatkowych funkcji forum.
 8. Co oznaczają numery, które występują po nickach?
  Są to trzy pierwsze człony numeru IP, z którego został wysłany post. Moderatorzy mają możliwość sprawdzenia całego numeru IP użytkownika forum.
 9. Dlaczego nie widzę wszystkich postów w wątku?
  Wątki, w których jest więcej niż 50 postów, są dzielone na kilka podstron. Do kolejnych podstron przechodzi się przez kliknięcie na link na górze strony.
  Innym powodem takiej sytuacji może być usunięcie części wątku przez moderatora.
 10. Jak dodać wątek do obserwowanych?
  Wątek zostanie dodany do obserwowanych przez kliknięcie na link "Obserwuj wątek".
 11. Dlaczego mój post został usunięty?
  Posty lub wątki zostają usunięte, gdy są obraźliwe, zawierają wulgaryzmy, dublują wysłane wcześniej wiadomości lub łamią inne postanowienia regulaminu. Wątki mocno odbiegające od zakresu tematycznego są przenoszone na odpowiednie fora tematyczne. Zarejestrowany użytkownik ma możliwość śledzenia wszystkich swoich postów.
 12. Dlaczego nie mogę zamieszczać nowych postów?
  Użytkownik, który naruszył regulamin, może zostać okresowo pozbawiony możliwości aktywnego korzystania z forum.
 13. Do czego służy link "Zgłoś do moderatora"?
  Przez kliknięcie na ten link, można zgłosić moderatorowi posty łamiące zasady regulaminu lub netykiety.
 14. Dlaczego nie wszystkie posty, które naruszają zasady netykiety, są od razu kasowane?
  Wysyłane przez użytkowników posty są publikowane na forum na bieżąco, aby nie wstrzymywać płynności dyskusji. Moderator sprawdza je dopiero po ukazaniu się na forum. Duża ilość postów powoduje, że moderator może przeoczyć pewne wypowiedzi łamiące regulamin i netykietę. Nieregulaminowy post można zasygnalizować moderatorowi przez klikniecie na link "Zgłoś do moderatora".
 15. Czy mogę usunąć własne posty?
  Nie ma takiej możliwości. Usuwane są tylko posty łamiące regulamin.
 16. Jak się skontaktować z administracją forum?
  Kontakt jest możliwy przez formularz na stronie /kontakt.