Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -56,34%

Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem IRL

Sprzedałem dzisiaj całość IRL średnio po 15,90 i na chwilą obecną jestem na tej transakcji na zero, jednak prawdopodobnie poniosę stratę 2-3% gdyż doliczą mi podatek od dywidendy 15% i nie wiem jak będzie przeliczany kurs walutowy. Sprzedaż IRL zrobiłem pod wpływem chwili (będąc na zakupach) i nie jestem przekonany że dobrze zrobiłem dlatego gdyby kurs się cofnął możliwe że kupię ponownie.
Mam obecnie dużo wolnych środków bo 40% portfela i nie wiem na razie w co je zainwestować, niestety wyniki większości firm były słabe a te które pokazały lepsze wyniki r/r są zbyt drogie.
Co do wyników moich firm to były dobre i zgodne z moimi oczekiwaniami (tolerancja 5%) ale szczególnie cieszę się z wyniku iAlbatros, który pobił moje szacunki zysku o 100%, wszystko wskazuje iż firma po reorganizacji powinna się dynamicznie rozwijać a nadchodzący/przesunięty skup może pomóc wzrostom.
Drugim miłym zaskoczeniem były wyniki Modecomu, znacznie lepsze r/r, widzę ogromne perspektywy we wzroście kursu w najbliższych 12 miesiącach (nawet 50%) dlatego dzisiaj trochę dobierałem akcji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 8,48% 0,36 2020-03-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.