Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,83 zł , zmiana od tamtej pory: -19,28%

Fundamentalny portfel emerytalny - Stalexport i Eurotax

Zgłoś do moderatora
W dniu dzisiejszym Stalexport podał jak dla mnie przełomową fundamentalnie informację iż jego spółka zależna wypłaci dywidendą Stalexportowi, oznacza to iż prawdopodobnie od przyszłego roku Stalexport zacznie wypłacać dywidendy ze stopą na poziomie 10-15% i w związku z poprawą nieustanną wyników dywidenda ma szansę rosnąć. Informacja ta ma szansę sprawić iż kurs powinien w terminie 12 miesięcy urosnąć 20-30% i uważam to za okazję inwestycyjną , dlatego jeżeli kurs się cofnie w okolice 3-10-3,15 i mi się zwolnią środki zamierzam nawet do 15-20% portfela dokupić akcji. Spółka pod kątem fundamentalnym jest perfekcyjna, świetny bilans , fantastyczne przepływy operacyjne i ma z 700 mln gotówki (przy 200 mln kredytów) ale 500 mln jest zablokowane na przyszłe zobowiązania jak koncesja czy wymiana nawierzchni autostrady.

Eurotax - dzisiaj pojawił się duży kupujący na 3,50 a ja chciałbym napisać jak podchodzę do tej inwestycji, nie ukrywam iż wcześniej w okolicach 3,30 trochę sprzedałem akcji i zostało mi tylko 1000 akcji , sprzedałem bo opornie szły wzrosty ale to się zmieniło po dobrym infie o rekordowych przychodach wysokomarżowego produktu co może oznaczać iż wyniki będą świetne za 1 kw. Jak w każdej inwestycji z Eurotaxem mam trochę problem jeżeli chodzi o kalkulowanie przyszłych przychodów i zysków gdyż poinformowali oni jakiś czas temu że może im trochę spaść zwrot podatków z Holandii, ja ten spadek szacuje na 5-10% przychodów, dlatego jest to informacja zła. Jednak jak wiemy jest to firma mająca 100% przychodów w walutach (85% Euro i 15% GBP) i w tym roku złoty jest rekordowo słaby i każde 4 grosze osłabienia to około 100.000 zł zysku rocznego więcej.
Dlatego jak widać są zagrożenia w przyszłości ale sprzyjający kurs pln może zniwelować te zagrożenia a nawet dać dobry zarobek dlatego każdy musi sam ocenić moment wyjścia z inwestycji, jako że prawdopodobna jest dywidenda 50-55 groszy czyli ze stopą 15-17% to kurs może jeszcze urosnąć bardzo dużo , nawet 30-50% ale jak będzie tego nie jestem w stanie przewidzieć.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -4,29% 0,67 2022-05-19 15:07:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.