Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,84 zł , zmiana od tamtej pory: -57,38%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem BRIJU

Sprzedałem dzisiaj wszystkie akcje BRIJU, średnio ze sprzedażą z piątku to kurs średni sprzedaży ponad 15,30 i łączny zarobek na pozycji 15%. Pomimo dobrych wyników (szczególnie na poziomie przychodów) które firma pokazała było one niższe o 3 mln od moich szacunków a jak mnie to zawód i powód do sprzedaży, drugim powodem jest fakt iż od sierpnia kurs przebywa w konsolidacji z zakresem wahań 12,80-17,50, gdyby wyniki okazały się lepsze od szacunków moich czy dm pbs to wówczas byłaby szansa przełamać opór i zacząć mocny ruch wzrostowy a tak obecnie wydaje mi się że możemy spadać w kierunku wsparcia.Trzecim powodem to pokaz siły na koniec piątkowej sesji, ktoś wystawił 45.000 akcji na sprzedaży i nie wiem co chciał osiągnąć ale wygląda że to on kontroluje kurs a tego nie lubię. Wejście w Briju mogę rozpatrzyć dopiero po wynikach za 1 kw gdyż chcę sprawdzić czy salony jubilerskie są już rentowne.

Planowałem dzisiaj podać informację o nowym inwestycji, której zakup miałem zrobić dzisiaj, jednak mam wątpliwości i poproszę mądrego w rozwianiu moich wątpliwości lub upewnieniu. Chodzi o spółkę Quantum Software, spółka mała z kapitalizacją 9,5 mln, w raporcie pokazała przychody niższe o 3% r/r ale za to zysk netto wyższy o 62%, piękne przepływy operacyjne bo 2,247 mln przy 1,499 mln zysku to dobrze wygląda, wynik netto od kilku lat zaniża im amortyzacja (1,371 mln), piękny bilans firmy bo aktywa obrotowe 13,6 mln w tym gotówka 6,3 mln przy zobowiązaniach 3,6 mln. Firma przez spółkę zależną ma skupione 165 tysięcy akcji które mają być umożone. Co ciekawe uchwała walnego skup miał być zrobiony z ceną do 8,5 a był zrobiony w styczniu z ceną niższą bo 6,5, po 6,5 chcieli skupić 235.000 akcji a skupił 150.000 akcji czyli mają jeszcze 552.500 zł na dalszy skup który mogą do 2018 zrobić. Patrząc na wyniki i posiadana gotówkę nie wykluczam iż na walnym znowu dorzucą kasę i zrobią większy skup z ceną już wyższą. c/z 6,3 ale odejmując własne akcje to 5,7. Wątpliwości moje dotyczą : dlaczego i czy powinni zawiązać rezerwy na należności przeterminowane powyżej 1 roku 541.000 (strona 41 raportu) oraz w pozostałych przychodach odwrócenie odpisów aktualizujących z tytułu utraty należności na kwotę 644.000 zł - czy to może być odzyskanie spisanej wcześniej w straty należności (strona 58 raportu). Oczywiście odzyskanie należności jeżeli to oznacza jest pozytywnym sygnałem, jednak brak zawiązania juz gorzej wygląda. Proszę o skonsultowanie wyników tej firmy i podpowiedź czy warto kupić akcję.

Uwaga - będę się starał codziennie o 12 podać czy coś kupiłem czy nie, jak nie będzie informacji to znaczy że żadnej transakcji nie zawierałem. Ponadto w najbliższych dniach będę mniej pisałem na forum gdyż dzisiaj jest 150 raportów spółek (vindexus i presco) i muszę się z nimi zapoznać.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,56% 0,36 2020-04-01 16:48:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.