Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -17,07%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem Interaolt

Zgłoś do moderatora
Polna to wg mnie dojna krowa, sam mam niewielki pakiet ich akcji (okolo 2% porfela) wiec moja ocena moze nie byc w pelni obiektywna.

Zarzad jest bardzo ostrozny z wydatkami, przez co spolka generuje dobre przeplywy rok w rok i ma sie z czego dzielic. W perspektywie jest przejecie podmiotow od skarbu panstwa ale znajac podejscie zarzadu ktory panicznie niechce przeplacac zapewne nic z tego nie wyjdzie.

Glowny akcjonariusz takze spolke traktuje jak dojna krowe, nie forsuje konsolidacji na sile raczej interesuje go wyplata dywidendy nie wtrajacac sie znacznie w poczynania zarzadu (poza zabieraniem im rok w rok nadwyzek finansowych).

Cena 21.50 PLN jest jednak dosc wysoka, mimo istotnego spadku w ostatnim roku. Nie wydaje mi sie aby powtorzono dywidende 5 PLN, z raportow gdy je analizowalem wynikamo mi ze smialo ~7% (1.5 PLN) wzledem obecnego kursu mozna sie tutaj spodziewac.

Minusem jest mala plynnosc waloru, oraz brak perspektyw na rozwoj (istotne zwiekszenie zyskow i dywidendy).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,00% 0,68 2022-05-17 09:58:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.