Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,83 zł , zmiana od tamtej pory: -15,66%

Fundamentalny portfel emerytalny - IRL

Zgłoś do moderatora
Zbliża się dużymi krokami dzień dywidendy, która jest jedną z najwyższych na całej gpw - najwyższa jeżeli chodzi o wypłatę zysku tylko z jednego roku. Nie ukrywam iż liczyłem iż taka dywidenda podbije znacznie kurs, minimum 20%, jednak tak się nie stało gdyż jakiś inwestor nieustannie sprzedaje akcje. I teraz powstała niepewność u mnie, gdyż nie wiem co z tymi akcjami zrobić a jest to duży pakiet gdyż 30% mojego portfela a niestety mimo tego że mam rachunek IKZE może mi być pobrany 15% podatek na Litwie. Gdybym znał wyniki za 1 kw to byłoby łatwiej podjąć decyzję a tak jestem skazany na reakcję inwestorów po odcięciu dywidendy - nigdy nie ma pewności że kurs wzrośnie, chociaż logika i doświadczenie wskazują że powinien rosnąć gdyż po odcięciu firma będzie mega tania c/z 4 i gdyby doszła poprawa jeszcze wyników, poziom c/z byłby poniżej 4, co na spółkę z gpw i płacącą regularnie dywidendy to bardzo tanio.
Obecnie zakładam 2 warianty odnośnie akcje IRL, albo zostawiam całość albo połowę akcji sprzedam w dniu dywidendy aby zmniejszyć ryzyko portfela. Uważam iż każdy inwestor powinien podjąć indywidualnie decyzje co zrobić z akcjami IRL, a żeby pomóc załączam kilka analiz spółki które pojawiły się na poczytnych blogach giełdowych :

https://longterm.pl/Inter-Rao-Lietuva-Analiza-Spolki-1.html

http://www.portfelemerytalny.pl/inwestycje/dywidenda-irl/#more-2049

https://marketrevolution.ghost.io/propozycje-dywidendowe-decora-i-interaolt/

Załączam jeszcze moją pierwszą analizę jak kupowałem akcje IRL - trochę doszło w międzyczasie konkretów

https://www.bankier.pl/forum/temat_re-fundamentalny-portfel-emerytalny-kupilem-interaolt,19807511.html

oraz link do parkietu.com z informacją że akcje IRL pojawiły się w portfelu fundamentalnym Noble jako cytuję tania wskaźnikowo spółka, wysoka potencjalna dywidenda.

http://www.parkiet.com/artykul/1473089-Portfel-fundamentalny--Typy-brokerow-skutecznie-oparly-sie-przecenie.html?p=2

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 1,45% 0,70 2022-05-27 11:09:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.