Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,84 zł , zmiana od tamtej pory: -19,05%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem Mennicę Skarbową

Zgłoś do moderatora
Mennica Skarbowa - kupno za 7% kapitału po 3,23, jest to długoterminowa inwestycja na 3-36 miesięcy, oczekiwana stopa zwrotu 50-100%. Zajmuje się obrotem oraz przechowywaniem towarów inwestycyjnych, takich jak złoto, srebro i diamenty. Firma jest tania o czy świadczą wskaźniki : c/z 5,13, C/WK 2,34, C/P 0,04, C/ZO 3,45 oraz patrząc na kapitalizację całej firmy 3,64 mln. Mennica w ostatnich latach dynamicznie się rozwija o czym świadczą : wzrost o 58% przychodów ze sprzedaży, wzrost o 938% zysku ze sprzedaży , wzrost o 203 % zysku netto. Według zarządu spółki dynamiczny wzrost ma być utrzymany i w obecnym roku gdyż planują wzrost przychodów o kilkadziesiąt % https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mennica-Skarbowa-chce-w-16-zwiekszyc-przychody-o-kilkadziesiat-procent-3476467.html . Bilans firmy jest prawidłowy, aktywa obrotowe przekraczają zobowiązania, wzrosły kapitały własne, aktywa obrotowe, środki pieniężne, przepływy operacyjny mogłyby być lepsze ale widać że zostały przeznaczone na zapasy które znacznie wzrosły r/r. W firmie tej i branży kolekcjonerskiej widzę duży potencjał w szczególnie w pierwszym półroczu, gdyż złoto zaczyna trend wzrostowy (urosło już 20% w tym roku), zaczyna się medialna nagonka na złoto a stopy procentowe są w zasadzie zerowe więc klienci będą szukali innych form inwestowania niż lokaty i z pewnością wielu skorzysta z oferty mennicy.
Największym i jedynym minusem który dostrzegam w inwestycji w Mennicę Skarbową to jest niewielka płynność akcji, bardzo trudno jest kupić większą ilość akcji bez podbicia kursu o kilkadziesiąt % dlatego większości inwestorów ona nie interesuję. Mi się udało trochę akcji kupić i uważam że warto mieć te kilka tysięcy złotych zainwestowanych w taką firmę jako dywersyfikacja portfela gdyż w przypadku pokazania bardzo dobrych wyników jest możliwe że komuś się spodobają i będzie chciał kupić akcje podbijając kurs nawet 50% ze względu na dziury w podaży. Kupno poniżej 4 zł uważam za dobrą cenę a na koniec roku spodziewam się kursu minimum 5 zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 9,68% 0,68 2022-05-13 10:02:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.