Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,87 zł , zmiana od tamtej pory: -22,99%

Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem SMT

Zgłoś do moderatora
Pierwszy raz po wskazaniu forumowicza kupuje spółkę, czyli smt, jak stracę to więcej nie będę się sugerował typami innych inwestorów ale trochę ostatnio zarobiłem więc jest co stracić :-)
SMT - kupno za 8% kapitału po 13,58 zł, okres inwestycji do 3 miesięcy, jest to inwestycja w której nie patrzymy na fundamenty (które są dobre ale firma sprzedała filar swojej działalności czyli firmę informatyczna za 150 mln i chce rozwijać druga firmę z której za 3 lata przewiduje wysokie zyski i na razie nie jestem w stanie policzyć jak to będzie wyglądało faktycznie w przyszłości ) tylko ustawiam się pod skup, a że skup będzie to jest pewne gdyż na zwołane walne jest propozycja skupu i to nawet dwóch, a mianowicie jeden zaproponowany przez Zarząd za 31 mln z niewiadomą ceną oraz drugi zaproponowany przez TFI Trigon za 66 mln z ceną 28,90 czyli wyższą o 110% od obecnego kursu. W przypadku 1 skupu cena jest nieznana (ma być ustalona przez zarząd) ale myślę że nie będzie niższa niż 15,42 czyli średni kurs z 6 m-cy (tutaj może nie być reakcji kursu), jednak osobiście obstawiam że będzie 2 wariant skupu z kursem 28,90 i skupem ponad 20% obecnych akcji (czyli skup potężny). Za skupem tym przemawia fakt iż 40% akcjonariatu składa się z polskich tfi i ofe które będzie raczej zależało na dużym skupie i będą na walnym, 30 % jest w rękach templeton, członka zarządu Khanfira i agencji czart którzy nie mam pojęcia jak będą głosować oraz 30% jest w rękach drobnicy czyli nie wiadomo ile ich przyjdzie na walne i jak będą głosować. Dlatego jeżeli będzie skup numer 2 to przewiduję wzrosty nawet 70-80% gdyż reakcja inwestorów powinna być mocna, w przypadku mniejszego skupu kurs raczej powinien być w miejscu a zsotanie z akcjami też może być dobrym pomysłem gdyż Zarząd przewiduje że spółką którą chcą rozwijać czyli iAlbatros ma w 2019 mieć 28 mln zysku co sprawiłoby że c/z byłoby w okolicach 4 co też powinno wpłynąć na wzrosty - oczywiście prognozy są zawsze obarczone ryzykiem ich nie dotrzymania.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -4,29% 0,67 2022-05-19 15:07:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.