Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,83 zł , zmiana od tamtej pory: -19,28%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - MODECOM

Zgłoś do moderatora
Przypomnę tym którzy nie mają akcji a są długoterminowymi inwestorami o rozważeniu zakupu akcji Modecomu. Firma jest bardzo niedowartościowana o czym świadczą wskaźniki : C/Z 3,9, C/WK 0,58, C/P 0,06, C/ZO 1,88, co kwartał rosną przychody i zyski, bilans ładny, przepływy do przyjęcia, wg biznesradar.pl potencjał zmiany to 446% a wg stockwatch.pl potencjał to ponad 250% (większej skali nie ma), wg prezesa potencjał zmiany 100% (w przeciągu roku).
Dzisiaj pojawił się większy ruch na akcjach który związany jest z ciekawym artykułem w parkiecie wg którego modecom chce zostać sponsorem tytularnym kilku reprezentacji piłkarskich, podpisali umowę na wyłączność z dużym dystrybutorem w chile, wchodzą do Afryki i na Bliski Wschód a także planują przenieść się na parkiet główny, w mojej ocenie samo przeniesienie powinno podbić kurs.
Dodam iż poza dynamicznym rozwojem na świecie nie można zapomnieć o Polsce, w której przychody i zyski także powinny zanotować znaczne wzrosty dzięki programowi 500+ czy bogaceniu się społeczeństwa, ponadto firmie zaczyna sprzyjać kurs walutowy gdyż pożądany jest słaby usd (szczególnie do złotówki) a mocne Euro i to się obecnie dzieje, Modecom świetnie poradził sobie w 4 kw z niesprzyjającym kursem to teraz przy korzystnym kursie może mocno poprawić wyniki.
Zachęcam do zerknięcia na ciekawą stronę firmy http://modecom.pl/ oraz na allegro żeby zobaczyć w jakich ilościach się sprzedają ich produkty http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=modecom&bmatch=base-relevance-ele-1-1-0330
Ja mam obecnie 8% portfela w akcjach i dokupiłbym jeszcze odrobinę ale nie mam wolnej gotówki, dlatego kto ma wolną gotówkę powinien rozważyć za kilka % portfela zakup. Podaż akcji jest niewielka więc niestety trzeba powoli skupować z prawej i uważam iż do 15 zł cena jest dobra.
Poniżej załączam cały artykuł z parkietu
Modecom zamierza mocno promować swoją markę za granicą. Podwarszawski producent elektroniki użytkowej, w tym akcesoriów komputerowych, który notowany jest na NewConnect, w naszym kraju występuje już jako sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej, Ekstraklasy oraz oficjalny partner warszawskiej Legii.
Teraz chce, by logo Modecom kojarzone było również za granicą. Jak ustaliliśmy, firma prowadzi zaawansowane rozmowy z czterema europejskimi federacjami piłkarskimi. Być może na Euro 2016 logo Modecom zobaczą kibice reprezentacji Ukrainy, Słowacji, Rumunii oraz Rosji.
– Chcę powielić sukces odniesiony na rodzimym rynku również na arenie międzynarodowej. Dlatego prowadzimy z europejskimi federacjami negocjacje w kwestii ich sponsoringu. Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie rozmów z Ukraińskim Związkiem Piłki Nożnej, z którym negocjujemy pakiet oficjalnego sponsora – zdradza nam Jakub Łozowski, prezes Modecomu.
Na tym nie kończą się jednak ambicje spółki. Modecom rozważa zostanie partnerem tytularnym Stadionu Miejskiego Legii Warszawa. Planuje zaangażować się też w sponsoring rozgrywek Ligi Europy. – Prowadzimy negocjacje z UEFA. Przedmiotem rozmów jest tytuł oficjalnego partnera lub partnera technologicznego – tłumaczy Jakub Łozowski.
Podobną strategię spółka chce przyjąć również na innych kontynentach. – Koncentrujemy się głównie na obszarze Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, ale granice geograficzne nie stanowią dla nas przeszkody. Systematycznie rozwijamy sieć sprzedaży na całym świecie. W połowie marca podpisaliśmy umowę na wyłączność z jednym z największych dystrybutorów sprzętu IT w Chile. W najbliższym czasie szczególny nacisk będziemy kłaść na rynek obu Ameryk, wykorzystując dobrze znaną nam strategię marketingu sportowego – tłumaczy prezes Modecomu.
Firma zamierza z roku na rok zwiększać wydatki na sponsoring sportowy. W tym roku budżet na ten cel wynosi 12 mln USD. W 2017 r. ma sięgnąć 15 mln USD, a w 2018 r. osiągnąć gigantyczny pułap 20 mln USD. Prezes Łozowski twierdzi, że takie wydatki są uzasadnione rozwojem firmy na zagranicznych rynkach.
Spółka przymierza się do przeniesienia notowań akcji z NewConnect na GPW. – Kapitał pozyskany przy okazji debiutu na głównym rynku przeznaczymy na inwestycje w rozwój działu R&D – dodaje prezes Łozowski.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -4,29% 0,67 2022-05-19 15:07:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.