Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -18,29%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - sprzedałem LSI

Zgłoś do moderatora
Sprzedałem dzisiaj resztę LSi Software po 5,42, całkowity zarobek w 3 miesiące przekroczył 50%, patrząc na wskaźniki firma jest nadal bardzo tania (c/z 5,02, C/WK 0,74, C/P 0,61) a według automatów analitycznych z portalu stockwatch.pl potencjał wzrostu to 157%, jednak ja dostrzegam rysy na bilansie (zbyt duży wzrost zobowiązań) oraz zapowiedź braku dywidendy jest powodem sprzedaży.
Jestem po przeglądzie kilkuset raportów za 4 kw (czytałem dzisiaj do 2 w nocy) i generalnie raporty są słabe i w większości spadki przychodów i zysku r/r. ALE tak nie jest w przypadku spółek z mojego portfela :-) , Danks mamy rekord, Eurocent najlepsze wyniki na całej giełdzie, mnóstwo gotówki wygenerowanej, firma taniutka jednak ignorowana przez inwestorów a tego nie rozumiem i trochę dokupiłem akcji, Euto-Tax dobre wyniki choć liczyłem o 500 tysi więcej (dali extra premię zarządowi 140 tysi, impreza integracyjna 40 tysi oraz kupno sprzętu 140 tys) , w przypadku Euro-taxa szacuję stopę dywidendy na 17% więc liczę że kurs jeszcze 30-50% ma szansę urosnąć.
Z innych firm których wyniki mi się spodobały to modecom i aqua poznań które kupiłem, ładnie eonet i s4e ale one są już zbyt drogie jak dla mnie i zastanawiam się nad malutkimi firmami teliani i mennica skarbowa.

Czekam teraz na pozostałe wyniki firm z rynku głównego i mam nadzieję że będą dobre.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -4,29% 0,67 2022-05-19 15:07:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.