Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,83 zł , zmiana od tamtej pory: -39,16%

Fundamentalny portfel emerytalny - kupiłem NTT

NTT System – kupno za 8% portfela akcji po 2,73 - inwestycja od 1 miesiąca do 15 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-50%, firma c/z 6,60 (odrobinę droższa niż preferuję), pokazała bardzo dobre wyniki szczególnie na poziomie przepływów operacyjnych które wyniosły 95 mln przy zysku 5,737 mln co daje przy obecnym kursie c/z 6,60. Przychody r/r bez zmian, zysk netto wzrost o 74%, bilans zdrowy gdyż aktywa obrotowe 237 mln przekraczają o 70 mln zobowiązania, spłaciła 35 mln kredytów i nie ma obecnie żadnych. NTT dzieli się z akcjonariuszami zyskiem, w ubiegłym roku wypłaciła 70% zysku a w obecnym szacuje że może to być nawet 80% ze względu na wysoki stan gotówki czyli może to być 33 grosze co da stopę dywidendy 12%. Ma skupione 168 tysięcy akcji własnych więc jest mniej „gęb” do podzielenia dywidendy. Wysokie przepływy operacyjne wynikają z faktu iż 08.12.2015 podpisali umowę na dostawę sprzętu informatycznego na 57 mln netto do ministerstwa obrony narodowej z czego w 2015 zrealizowali 90% - umowa został zawarta już z nową władzą w Polsce i nowym ministrem MON więc może to być „dobry zmiana” dla firmy na przyszłość (nie mogę znaleźć czy to był przetarg i kiedy został rozstrzygnięty, czy za nowej czy starej władzy). NTT od ubiegłego roku stał się partnerem Hewlett-Packard.
Ryzyka są podobne jak w każdej inwestycji a największe to globalna bessa.

UWAGA – w przypadku NTT nie przeglądałem tak jak mam to w zwyczaju raporty EBI i finansowe 2-3 lata wstecz tylko 2016 i 2015 i nie mam pewności że nie ma tam żadnych złych dla kursu informacji.

ps przepraszam że nie podałem zakupu o 12 bo kupiłem dopiero po 13

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -2,88% 0,51 2020-10-28 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.