Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -56,34%

Fundamentalny portfel emerytalny - podsumowanie miesiąca

Modecom w dwa dni dzięki forum urósł o 30 % a łącznie od mojej analizy i mojego zakupu wzrost kursu to 75% (w 45 dni) , c/z 5,2 czyli teoretycznie poziom który preferuje do wejścia. W analizie z dnia 15.02 kiedy kupowałem modecom napisałem że liczę na 25-100% wzrostu więc się już sprawdziło , jednak po wczorajszym artykule i planach firmy a także "żniwach" spodziewanych na mistrzostwach europy w piłce nożnej (kibice powinni się rzucić na produkty modecomu z logo polski), programem 500+ i najważniejszym dla firm importujących sprzęt z chin kursem walutowym który sprzyja obecnie (dolar 3,71 a jeszcze miesiąc temu 4,10) to potencjał wzrostu Modecomu mogę śmiało powiedzieć że jest nadal bardzo duży. Jednak z dalszymi zakupami sugeruję się wstrzymać do wyników za 1 kw (mogą być jeszcze bez fajerwerków, liczę na fajerwerki po 2 kw) które poznamy za miesiąc.

Vindexus - w mojej ocenie aktualna cena po 7 zł jest okazją, sam z jej skorzystałem i dokupiłem dzisiaj trochę akcji, mam obecnie 12% portfela. Firma od 2 kwartałów podaje super wyniki (2 półrocze do 1 półrocza to wzrost o 33%) i spodziewam się że będzie mocna poprawa w całym roku, obecna c/z to tylko 4,93 pozostałe wskaźniki też są bardzo niskie, zarząd przewiduję w tym roku poprawę wyników r/r, jak na tą branżę prawie nie ma kredytów, wielokrotnie już pisałem ale dzięki programowi 500+ od drugiego półrocza powinna poprawić się spłacalność wierzytelności a dzięki podatkowi bankowemu banki powinny sprzedawać pakiety zaległych kredytów (w pierwszym i drugim kwartale), jest rekomendacje dm bos z potencjałem wzrostu 50% w ciągu roku i uważam iż jest to realny wzrost, będzie wypłacona też niewielka dywidenda chyba 23 grosze czyli 3%. Sugeruję przed zakupem przeczytać sobie raport roczny, jest ładnie i czytelnie wszystko opisane. UWAGA w przypadku firm windykacyjnych nie patrzymy na przepływy operacyjne gdyż w tej pozycji ujęte są zakupy i spłaty nowych pakietów wierzytelności i firma która się rozwija i nieustannie dokupuje nowe wierzytelnośc będzie miał ujemne lub niekorzystne przepływy - to jest prawidłowe.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 0,56% 0,36 2020-04-01 16:48:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.