Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,82 zł , zmiana od tamtej pory: -30,49%

Fundamentalny portfel emerytalny - podsumowanie kwietnia

Począwszy od podsumowaniu kwietnia wprowadzam kilka zmian i jeszcze bardziej gram w otwarte karty :-)

Kwiecień dla mojego portfela IKZE był lepszy niż myślałem miesiąc temu gdyż wzrósł o 6,5 % i obecnie wynosi 63.700 zł ,  od początku roku wzrósł o 35%a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 592%. Analizując kwiecień z perspektywy czasu kilku transakcji żałuję (szczególnie ponowne zbyt wczesne wejście w Briju) ale generalnie całościowo jestem zadowolony. Nadchodzący miesiąc czyli maj jest najważniejszym w roku dla spółek giełdowych (szczególnie mojego portfela), pojawią się raporty roczne, propozycje podziału zysków oraz raporty za 1 kwartał i gdyby nie wcześniejsze święta wielkanocne niż rok temu to byłbym całkowicie spokojny o wyniki a tak krótszy miesiąc w dni robocze mógł odrobinę zaniżyć wyniki.

Sukces miesiąca – MODECOM – wzrost od zakupu w 2 miesiące 100% !!! - szacowałem że urośnie 100% w 3-18 miesięcy i stało się to szybciej jednak nadal wierzę w potencjał firmy i nie walczę z trendem dlatego nie sprzedaję akcji i czekam na 50% więcej.

Porażka miesiąca – BRIJU – nie przygotowany ponowny zakup akcji, zawierzyłem technice bo wyglądało na wybicie z 9 miesięcznej konsolidacji które okazało się fałszywe. Jednak Briju to firma mocno rozwijająca się, zdrowa i dlatego liczę że spokojnie urośnie w tym roku znacznie wyżej – istotne są wyniki za 1 kw.

Od dzisiaj będą załączał zrzuty ekranu z aktualnymi moimi pozycjami oraz stanem rachunku (przepraszam że może nie są za profesjonalne ale od wczoraj mam nowy komputer i uczę się go)

http://i.imgur.com/T5KEsGk.png

Rachunek IKZE założyłem 25.03.2014 wpłacając 4.490 i 02.01.2015 dopłaciłem 4.710 czyli razem zainwestowane 9.200 ( faktyczny zysk jest wyższy niż 549% gdyż uzyskałem 1.656 zwrotu z Urzędu Skarbowego oraz wpłaty były zrobione w dwóch kolejnych latach).
Potwierdzenie 2 wpłat na IKZE.

http://i.imgur.com/MBelx1f.png

Uwaga: każde kupno lub całkowitą sprzedaż będę się starał podawać o godzinie 12

ps Danks może wreszcie mocniej ruszy do góry jak zwołają Walne

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS -5,00% 0,57 2020-07-06 12:42:06
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.