Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,84 zł , zmiana od tamtej pory: -19,05%

Re: Fundamentalny portfel emerytalny - dokupuje BRIJU

Zgłoś do moderatora
W piętek poda wyniki BRIJU (które wg mojej prognozy będą rekordowe) dlatego zaktualizowałem moją analizę o istotne informacje oraz prognozę przychodów i zysku netto.
Briju - zajmuje się projektowaniem, wytwarzaniem i dystrybucją wysokiej jakości wyrobów jubilerskich ze złota oraz z kamieni szlachetnych. Kupując akcje kierowałem się tylko i wyłącznie fundamentami firmy czyli po pierwsze niskim wskaźnikami świadczącymi o niedowartościowani firmy : c/z 4,04, c/zo 3,95, c/wk 1,38 i bardzo atrakcyjne c/p 0,16, wskaźnik ogólnego zadłużenia 34, rating AAA. Firma w ostatnim raporcie finansowym pokazała ładne dynamiki wzrostów kwartał do kwartału zarówno po stronie przychodów +30% jak i zysku netto +21 % a roczne dynamiki to odpowiednio 47% i 74%, stan gotówki w kasie to 6,24 mln. Niskie wskaźniki oraz wysokie dynamiki wzrostu przychodów i zysku netto zostały dostrzeżone przez dm bps który wydał rekomendację kupuj z ceną docelową 28,80 czyli o 111% wyższa od obecnego kursu a systemy automatycznej wyceny na biznesradar.pl wskazują wg metody porównawczej na 165% potencjał wzrostu. O rozwoju firmy świadczy dynamiczne zwiększanie sieci salonów jubilerskich z 12 do 30 w 2015 a w 2016 planują otworzyć jeszcze około 15. Jest to słuszny kierunek dywersyfikacji zysków gdyż na głównej dotychczasowej hurtowej działalności marze były na poziomie 5,6% a sprzedaży detalicznej osiągają ponad 40%. Briju w ostatnim czasie podpisał szereg umów z czego jedna na dostawę złota za 500 mln (po 100 mln rocznie), zrezygnowali z pośrednika przy sprzedaży zegarków (będzie kupować od producentów i dzięki temu zwiększy marżę), na początku grudnia zarząd podawał iż jest zadowolony ze sprzedaży w salonach i szykuje się do świątecznego szału zakupów, w październiku i wrześniu Prezes Zarządu skupował kilka razy akcje co może świadczyć o wiarę w swoją firmę (lub pod świetne wyniki), aktualna cena złota jest dość niska i znajduje się po środku notowań z ostatnich 5-10 lat a w ostatnim miesiącu zaczęła się podnosić, zrobił się szum w mediach więc może sprzedaż wzrosnąć.
Moja prognoza wyników za 4kw to : Przychody 250 mln czyli wzrost r/r o 111 % a zysk netto 10 mln czyli wzrost o 117 %.
Wyliczenia te wynikają z faktu iż w okresie 4 kw firma podała w formie komunikatów ebi że zrealizowała transakcje znaczące (sprzedaż hurtowa) na kwotę 222 mln a pozostałe 28 mln założyłem że zrealizowali z mniejszymi kontrahentami hurtowymi oraz w salonach jubilerskich (detal), marża brutto hurtowa wg raportu za 3 kw to 5,6 % a detal nawet przekracza 40%, a ja przyjąłem do obliczenia zysku netto 4% (niska wartość bo trzeba jeszcze uwzględniać koszty zarządu i finansowe ale czym wyższy przychód to one są niższe), czyli 4% od 250 mln mamy 10 mln zysku. Po dodaniu zysku po 3 kw otrzymamy zysk roczny ok. 24 mln czyli przy obecnej kapitalizacji da c/z 3,40, czyli ekstremalnie tanio jak na spółkę z gpw. Żeby zobrazować lepiej dynamiczny rozwój BRIJU to trzeba spojrzeć na wyniki r/r ( z uwzględnieniem mojej prognozy) : przychody wzrost o 65 % do 650 mln a zysk netto o 92% do 24 mln i pomimo tak imponujących wzrostów kurs akcji spadł w ciągu roku o 24 %.
Jak dla mnie BRIJU jest jedną z najbardziej niedowartościowanych spółek na całej GPW (chyba najbardziej) i jak dla mnie potencjał wzrostu w okresie 12 mc-y to 100% i pokrywa się on z wycenami z biznesradaru.pl czy rekomendacją dm bps które w mojej ocenie po piątkowych wynikach zostaną znacznie podniesione - może to być nawet wg nich okolice 200%.
Kurs BRIJU uważam za średnioterminową okazję inwestycyjną, mam obecnie 10% portfela i zamierzam do wyników zwiększyć zaangażowanie do 15% licząc na duży wzrost kursu po wynikach oraz dostrzeżenie firmy przez analityków giełdowych czy większe grono inwestorów.

Ryzyk jest jak zawsze kilka ale jedno sprawiło iż kurs spadł od szczytu o 50% (technicznie kurs odbija i mamy trend umiarkowany spadkowy ale kilka wskaźników pokazało sygnały kupuj) a mianowicie artykuł w pulsie biznesu z sierpnia 2015 że Briju może wyłudzać vat, link http://www.pb.pl/4250202,92353,jak-zloto-i-srebro-pompuja-briju , oczywiście firma napisała oświadczenie i zgłosiła sprawę do KNF i prokuratury (brak żadnych informacji co się obecnie dzieje). Innymi ryzykami obecnymi w Polsce to jest polityka czyli rządy pis oraz ryzyko globalnej bessy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DANKS 9,68% 0,68 2022-05-13 10:02:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.