Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

reklama

Premier: W maju uruchomimy program kilku grantów po kilkadziesiąt mln zł dot. badań w zakresie biologii molekularnej

(fot. Kancelaria Premiera)

W maju uruchomimy program, w ramach którego w kilku grantach po kilkadziesiąt mln zł skierujemy środki do zespołów badawczych pracujących nad technologiami medycznymi i technologiami w zakresie biologii molekularnej; w najbliższym czasie uruchomimy środki rzędu 300 mln zł - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wtorek podczas wizyty w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie podkreślał, że pandemia COVID-19 to także zobowiązanie do przemyślenia działań o charakterze naukowym. W tym kontekście wspominał, że w MIBMiK od dwóch dziesiątek lat prowadzone są badania nad RNA.

Zapewniał, że rząd chce wykorzystać ten potencjał w ciągu najbliższych 2-3 lat, aby wypracować rozwiązania w zakresie nowych technologii w biologii molekularnej.

"Stąd uruchamiamy nasze rządowe środki w wielkości na początek, w najbliższym czasie już, 300 mln zł" - poinformował premier.

"W maju będziemy uruchamiać nasz program i w maju, mam nadzieję, będzie rozstrzygnięty program, gdzie w kilku grantach po kilkadziesiąt mln zł skierujemy środki do zespołów badawczych pracujących nad najnowszymi technologiami w zakresie biologii molekularnej i nad technologiami medycznymi" - dodał szef rządu. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

mro/ itm/

powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty