REKLAMA
SPRAWDŹ

Zmiana nazwy uratuje sondaże? Partia KORWiN zostanie Nową Nadzieją

2022-11-29 13:06
publikacja
2022-11-29 13:06

Partia Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN) zmienia nazwę na Nowa Nadzieja - poinformował we wtorek prezes ugrupowania Sławomir Mentzen.

Zmiana nazwy uratuje sondaże? Partia KORWiN zostanie Nową Nadzieją
Zmiana nazwy uratuje sondaże? Partia KORWiN zostanie Nową Nadzieją
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Dotychczasowa partia KORWiN współtworzy Konfederację Wolność i Niepodległość, a jej posłowie należą w Sejmie do koła Konfederacji.

Mentzen powiedział na konferencji prasowej, że patrząc na wydarzenia na świecie trudno o powody do optymizmu. Wymienił "szalejącą inflację, grożącą nam recesję, bardzo wysokie ceny prądu oraz gazu". Jak ocenił, sposobem na pojawiające się problemy jest obecnie wyłącznie "ograniczanie praw obywatelskich, wprowadzanie cenzury, niszczenie małych i średnich firm".

Stwierdził, że program jego ugrupowania jest "prosty i oczywisty" i sprowadza się do "powrotu do normalności" tak, aby państwo przestało być wrogiem obywateli. Oświadczył, że jego partię tworzą ludzie, którym chce się działać, a tacy ludzie - dodał - są nadzieją, że jeszcze uda się zatrzymać ten bardzo niekorzystny dla całego świata trend, o którym mówił.

Dlatego - powiedział Mentzen - władze partii zdecydowały o zmianie, skróceniu i odświeżeniu jej nazwy. Według niego nazwa Nowa Nadzieja będzie jeszcze dokładniej oddawała program i cele ugrupowania.

Mentzen zapowiedział, że w wyborach parlamentarnych ugrupowanie będzie startować z list Konfederacji, ale swych kandydatów wyłoni w prawyborach. Poinformował, że będzie mógł w nich wziąć udział każdy, kto podziela przekonania członków partii, każdy kto - jak mówił - "wierzy, że należy stać na straży wolności, własności i sprawiedliwości, kto ceni proste i niskie podatki i uważa, że gospodarka powinna być wolnorynkowa".

Mentzen został prezesem partii KORWiN w październiku. Zastąpił Janusza Korwin-Mikkego. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa formacji. Podczas październikowego kongresu partii Korwin-Mikke został przez aklamację wybrany na nowo utworzone stanowisko prezesa-założyciela partii.

Partie polityczne figurują w ewidencji prowadzonej przez Sąd Okręgowy w Warszawie. W kwestii zmiany nazwy partii należy złożyć w sądzie odpowiedni wniosek o wpisanie zmian w ewidencji. Zgodnie z ustawą o partiach politycznych nazwa, skrót nazwy i symbol graficzny partii politycznej powinny odróżniać się wyraźnie od nazw, skrótów nazw i symboli graficznych partii już istniejących.(PAP)

sdd/ mok/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (3)

dodaj komentarz
samsza
W sondażach nie ma Korwin, bo nie startują sami. Zmiana nazwy nic tu nie zmienia. Kolejne profesjonalne dezinformacje przez tzw. dziennikarzy.
fiat126p
Są jednym (przy tworzeniu byli najsilniejszym) z filarów Konfederacji - taki skrót dziennikarski, może celowy...
Akronim KORWiN z tego samego powodu dlaczego Kukuiz'15 lub "Polska 2050 Szymona Hołowni" - aby lidera nie wywalili z jego własnej partii (co się kiedyś zdarzyło...) bo byłoby głupio używać dotychczasowej
Są jednym (przy tworzeniu byli najsilniejszym) z filarów Konfederacji - taki skrót dziennikarski, może celowy...
Akronim KORWiN z tego samego powodu dlaczego Kukuiz'15 lub "Polska 2050 Szymona Hołowni" - aby lidera nie wywalili z jego własnej partii (co się kiedyś zdarzyło...) bo byłoby głupio używać dotychczasowej nazwy.
Nowa nazwa nie robi wrażenia, a skrót NN się kojarzy z nieustaloną tożsamością... Tajemnicze to ma być? Była już partia X...
Potrzebni są jacyś wolnorynkowcy tropiący absurdy, ale chyba z nazwami przekomblinowali.
faramir_z_gondoru
Nowa nadzieja? Ktoś tu naoglądał się Gwiezdnych Wojen :) Hasło kampanii wyborczej powinno zatem brzmieć "Imperium Mentzena kontratakuje", a po wyborach będzie "Zemsta Szitów" tzn. pseudo-rozliczenie obecnych zdrajców z najwyższych szczebli władzy.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki