REKLAMA
TYLKO U NAS

Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella

2022-06-22 11:14, akt.2022-06-22 15:01
publikacja
2022-06-22 11:14
aktualizacja
2022-06-22 15:01

Po próbie odrabiania zeszłotygodniowych strat złoty znów szybko słabnie. Kurs euro przekroczył 4,69 zł, a dolar znów kosztuje ponad 4,45 zł. Rynek obawia się tego, co dziś może powiedzieć przewodniczący Rezerwy Federalnej.

Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella
Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella
fot. Deacons docs / / Shutterstock

W środę po południu Jerome Powell będzie składał półroczny raport przed Komisją Bankową Senatu USA. Część inwestorów może się obawiać, że szef Fedu zasygnalizuje przejście na 75-punktowe podwyżki stóp procentowych, rozpoczynając najostrzejszy od kilku dekad cykl zacieśnienia polityki monetarnej.

Takie oczekiwania wzmacniają dolara i szkodzą walutom rynków wschodzących. W naszym regionie liczyć się będzie też popołudniowa decyzja banku centralnego Czech, po którym analitycy spodziewają się podwyżki stóp procentowych o 100-125 pb. Taki ruch w połączeniu z ostatnimi decyzjami Fedu, EBC czy SNB wymuszałby na polskiej Radzie Polityki Pieniężnej podwyżkę o przynajmniej 100 pb.

Kliknij, aby przejść do wykresu (Bankier.pl)

Nie wiadomo, czy Rada jest skłonna wykonać takie posunięcie. W rezultacie złoty w środę wyraźnie osłabiał względem głównych walut. O 14:30 kurs euro rósł o sześć groszy, sięgając 4,69 zł. Przez poprzednie trzy dni robocze kurs EUR/PLN obniżył się o ok. 10 groszy po tym, jak w poprzednim tygodniu poszedł w górę o przeszło 12 groszy. Mamy więc wyraźnie podwyższoną zmienność na rynku złotego.

Reklama

Dolar amerykański drożał o prawie 7 groszy i kosztował 4,46 zł. Frank szwajcarski wyceniany był na 4,62 zł, a więc przeszło 7 groszy wyżej niż w nocy. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 5,46 zł, również o 7 groszy więcej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (11)

dodaj komentarz
j25piogol
Nie wiadomo co powie i co zrobi a już panika i strach co za trzęsi portki. Wszystkiego się boją jak deszcz pada panika, jak słońce świeci panika w Czachach mają ogłosić "ale co" panika. Na Haiti pada deszcz panika. I tak zawsze na WIG ma ktoś coś ogłosić, mają coś zrobić a od tygodnia blady strach i panika. Jacy tu inwestorzy Nie wiadomo co powie i co zrobi a już panika i strach co za trzęsi portki. Wszystkiego się boją jak deszcz pada panika, jak słońce świeci panika w Czachach mają ogłosić "ale co" panika. Na Haiti pada deszcz panika. I tak zawsze na WIG ma ktoś coś ogłosić, mają coś zrobić a od tygodnia blady strach i panika. Jacy tu inwestorzy same trzęsi portki. Jak to jest że w jednej sekundzie bo ktoś ma coś ogłosić akcje są nagle o kilka procent mniej warte. To co nagle ta spółka upada, nic nie produkuje, ogłosiła upadłość, zbombardowali ją, spaliła się czy zwykła spekulacja i machloje.
sterl
Rynek musi być czujny może znów coś obiecać , albo zagrozić , a może tylko puścić bąka , nigdy nie wiadomo..
maniek_as
Rynku, nie bój się Powella! On tylko drukować pieniądze umie i nic poza tym!
powiemwamcomysle
No jak maja 8.6% za maj a Powell zapowiedzial ze chca zbic do 2% to umocnienie zlotego malo realne raczej w najblizszych mcach.
bha
Sterowalna za pomocą furtko-sznurków nienasycona wciąż i wciąż i itd. zachłanność na mamonę coraz więcej i więcej mamony i zyski coraz większe zyski sterowalna od lat robi obecnie na rynkach co chce nie bez celu udając przy tym jarząbka przez swoich wszelakich rynkowych naganiaczy.
polonu
uciekać od złotówki , będzie pobojowisko .
maniek_as
A tu bym się nie zgodził! Rynki są teraz przewrotne, żebyś nie zdziwił się z tą ucieczką od PLN.
nasch_tschalnik odpowiada maniek_as
Przewrotny jest Kartofel. Rynki nie są głupie.
tb2
A to nie efekt blokady Kaliningradu i obawa o przesmyk suwalski?
karbinadel
Kiepska waluta boi się wszystkiego, nawet burzy na Jamajce i powodzi w Bangladeszu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki