REKLAMA

Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella

2022-06-22 11:14, akt.2022-06-22 15:01
publikacja
2022-06-22 11:14
aktualizacja
2022-06-22 15:01
Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella
Złoty znów słabnie. Rynek boi się Powella
fot. Deacons docs / / Shutterstock

Po próbie odrabiania zeszłotygodniowych strat złoty znów szybko słabnie. Kurs euro przekroczył 4,69 zł, a dolar znów kosztuje ponad 4,45 zł. Rynek obawia się tego, co dziś może powiedzieć przewodniczący Rezerwy Federalnej.

W środę po południu Jerome Powell będzie składał półroczny raport przed Komisją Bankową Senatu USA. Część inwestorów może się obawiać, że szef Fedu zasygnalizuje przejście na 75-punktowe podwyżki stóp procentowych, rozpoczynając najostrzejszy od kilku dekad cykl zacieśnienia polityki monetarnej.

Takie oczekiwania wzmacniają dolara i szkodzą walutom rynków wschodzących. W naszym regionie liczyć się będzie też popołudniowa decyzja banku centralnego Czech, po którym analitycy spodziewają się podwyżki stóp procentowych o 100-125 pb. Taki ruch w połączeniu z ostatnimi decyzjami Fedu, EBC czy SNB wymuszałby na polskiej Radzie Polityki Pieniężnej podwyżkę o przynajmniej 100 pb.

Kliknij, aby przejść do wykresu (Bankier.pl)

Nie wiadomo, czy Rada jest skłonna wykonać takie posunięcie. W rezultacie złoty w środę wyraźnie osłabiał względem głównych walut. O 14:30 kurs euro rósł o sześć groszy, sięgając 4,69 zł. Przez poprzednie trzy dni robocze kurs EUR/PLN obniżył się o ok. 10 groszy po tym, jak w poprzednim tygodniu poszedł w górę o przeszło 12 groszy. Mamy więc wyraźnie podwyższoną zmienność na rynku złotego.

Dolar amerykański drożał o prawie 7 groszy i kosztował 4,46 zł. Frank szwajcarski wyceniany był na 4,62 zł, a więc przeszło 7 groszy wyżej niż w nocy. Za funta brytyjskiego trzeba było zapłacić 5,46 zł, również o 7 groszy więcej niż dzień wcześniej.

KK

Źródło:
Tematy

Najlepsze konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań

Komentarze (11)

dodaj komentarz
j25piogol
Nie wiadomo co powie i co zrobi a już panika i strach co za trzęsi portki. Wszystkiego się boją jak deszcz pada panika, jak słońce świeci panika w Czachach mają ogłosić "ale co" panika. Na Haiti pada deszcz panika. I tak zawsze na WIG ma ktoś coś ogłosić, mają coś zrobić a od tygodnia blady strach i panika. Jacy tu inwestorzy Nie wiadomo co powie i co zrobi a już panika i strach co za trzęsi portki. Wszystkiego się boją jak deszcz pada panika, jak słońce świeci panika w Czachach mają ogłosić "ale co" panika. Na Haiti pada deszcz panika. I tak zawsze na WIG ma ktoś coś ogłosić, mają coś zrobić a od tygodnia blady strach i panika. Jacy tu inwestorzy same trzęsi portki. Jak to jest że w jednej sekundzie bo ktoś ma coś ogłosić akcje są nagle o kilka procent mniej warte. To co nagle ta spółka upada, nic nie produkuje, ogłosiła upadłość, zbombardowali ją, spaliła się czy zwykła spekulacja i machloje.
sterl
Rynek musi być czujny może znów coś obiecać , albo zagrozić , a może tylko puścić bąka , nigdy nie wiadomo..
maniek_as
Rynku, nie bój się Powella! On tylko drukować pieniądze umie i nic poza tym!
powiemwamcomysle
No jak maja 8.6% za maj a Powell zapowiedzial ze chca zbic do 2% to umocnienie zlotego malo realne raczej w najblizszych mcach.
bha
Sterowalna za pomocą furtko-sznurków nienasycona wciąż i wciąż i itd. zachłanność na mamonę coraz więcej i więcej mamony i zyski coraz większe zyski sterowalna od lat robi obecnie na rynkach co chce nie bez celu udając przy tym jarząbka przez swoich wszelakich rynkowych naganiaczy.
polonu
uciekać od złotówki , będzie pobojowisko .
maniek_as
A tu bym się nie zgodził! Rynki są teraz przewrotne, żebyś nie zdziwił się z tą ucieczką od PLN.
nasch_tschalnik odpowiada maniek_as
Przewrotny jest Kartofel. Rynki nie są głupie.
tb2
A to nie efekt blokady Kaliningradu i obawa o przesmyk suwalski?
karbinadel
Kiepska waluta boi się wszystkiego, nawet burzy na Jamajce i powodzi w Bangladeszu

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki