REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Złe prognozy dla rządzących. Sondaż dla "Rz"

2021-11-23 07:13
publikacja
2021-11-23 07:13
Złe prognozy dla rządzących. Sondaż dla "Rz"
Złe prognozy dla rządzących. Sondaż dla "Rz"
fot. Wojciech Grzędziński / / FORUM

Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" pokazuje dalszy spadek notowań PiS. W porównaniu z sondażem sprzed miesiąca PiS otrzymał 30 proc., tracąc prawie 6 pkt proc. Na taki trend - jak zauważa "Rz" - wskazują także badania innych ośrodków opinii.

Redakcja poprosiła prof. Jarosława Flisa, socjologa z UJ, o przygotowanie symulacji podziału uzyskanego w sondażu poparcia na mandaty.

Przy założeniu, że głosy 16 proc. niezdecydowanych przypadłyby proporcjonalnie startującym partiom, należy liczyć do puli także PSL – tłumaczy Flis.

W Sejmie, gdyby wybory odbyły się w zeszłą niedzielę, nie powstałaby prawicowa większość, nawet gdyby PiS doprosiło Konfederację. PiS uzyskałoby bowiem 189 mandatów, KO – 127, Polska 2050 – 71, Lewica – 38, Konfederacja – 22, PSL – 11, a jeden – Mniejszość Niemiecka. (PAP)

ktl/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
podatnik-
Przypominam, gdzie rzecz się dzieje, ano dzieje się w PRLu bis, który 23 listopada 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce Przypominam, gdzie rzecz się dzieje, ano dzieje się w PRLu bis, który 23 listopada 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i gdzie nie można spowolnić gospodarki bo jej po prostu Przypominam, gdzie rzecz się dzieje, ano dzieje się w PRLu bis, który 11 listopada 2021 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to "jego kraj", gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie i gdzie nie ma gospodarki a więc nie działają reguły i zasady ekonomii mimo zaklinania przez kilka osób z pseudonimami profesor!
marok
Kolejny sondaż wyjęty prosto z "Komsomolskiej Prawdy"
next3
Tak jak 5 innych sondaży. Najważniejsze że "w sieci" macie 80% i tego sie trzymajcie :-)
_xyz
Wejście do fokarium na Helu - sierpień 2021: 5 PLN / osobę.
Wejście do fokarium na Helu - listopad 2021: 10 PLN / osobę.

Ot, taki mały przykładzik skutków bezmyślnego rozdawnictwa i drukowania pieniędzy.
samsza
Bez problemu powstałaby lewicowa większość: pis + lewica + psl
antek10
Moim skromnym zdaniem całe kierownictwo PIS trzeba osądzić jakby to był układ mafijny. Moze i Konfederacja dołozy sie ze swoimi głosami abyi prezydenta osądzić. Ale na to trzeba 3/5 wiekszosci w sejmie.
jakslo23
pis to w większości chorągiewki, więc przy obecnej zmianie wiatru mam nadzieję, że wybory odbędą się jednak wcześniej niż za 2 lata.
max5000
Do wyborów 2 lata a wy już straszycie. Spokojnie. Kaczyński nie z takich opresji wychodził. Nie pomogą wam bluzgi typu je....c PIS ani wypier...c. To jest ten wasz jezyk miłości i szacunku do innych. Pamietamy 8 lat rządów Niemca i na pewno drugi raz nie damy mu szanse za zwijanie panstwa polskiego, likwidację stoczni i Do wyborów 2 lata a wy już straszycie. Spokojnie. Kaczyński nie z takich opresji wychodził. Nie pomogą wam bluzgi typu je....c PIS ani wypier...c. To jest ten wasz jezyk miłości i szacunku do innych. Pamietamy 8 lat rządów Niemca i na pewno drugi raz nie damy mu szanse za zwijanie panstwa polskiego, likwidację stoczni i wojska polskiego. Niech jedzie do Berlina po nowe instrukcje do Merkel bo te są nieskuteczne a najlepiej niech wystartuje na burmistrza Berlina.
jakslo23
Ma Pan nick tożsamy z opinią wiceministra Patkowskiego ile Polacy powinni zarabiać brutto, to mówi samo za siebie.
max5000 odpowiada jakslo23
Przeciez to Bieńkowska minister PO mowiła ze 6 tys tylko ku...a albo złodziej moze zarabiać. Ze za takie pieniadze nie da sie zyc. A mowiła o tym 8 lat temu.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki